آموزش ساخت اوریگامی گل

انجام سرگرمی هایی نظیر اوریگامی می تواند در بهبود خلاقیت و ایده پردازی شما کمک کند. اوریگامی یا (هنر کاغذ و تا) در ژاپن محبوبیت فراوانی داشته و امروزه از این سرگرمی جذاب، در سراسر دنیا استقبال می شود. برای ساخت اوریگامی به چه چیزهایی نیاز دارید؟ 1) کاغذ، 2) قیچی و 3) خلاقیت. پس کافیست با کمک این ویدئو، شما هم دست بکار شوید!

2.2K بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:02:30
اشتراک گذاری
7

اوریگامی

اوریگامی در زبان ژاپنی به معنای تا کردن کاغذ است که این واژه دارای دو قسمت اُری به معنی اندیشه‌ی تا دادن و کامی (که بعدا به گامی تغییر کرد) به معنای کاغذ است و تمام مدل‌های کاغذ و تا را در بر دارد. زیبایی که در این کار وجود دارد این است که با تا‌های بسیار کمی می‌توان طرح‌های بسیار جالبی را ایجاد کرد.

تاریخچه

هنر تا دادن کاغذ از چین شروع شد به این دلیل که کاغذ اولین بار توسط وزیر کشاورزی چینی‌ها اختراع شده بود و در اختیار مردم قرار گرفته‌ بود. اسرار تا کردن کاغذ تا سال‌ها بین مردم چین باقی ماند اما بعد‌ها به کره و ژاپن راه یافت. در ژاپن کار تا کردن کاغذ کامل شد و جزئی از زندگی مردم قرار گرفت. این هنر بعد‌ها به کشور‌های اروپایی نیز را یافت و در قرن هشتم به آسیای مرکزی، در قرن دهم به مصر و در قرن دوازدهم به اسپانیا رسید. سنبل اوریگامی Crane پرنده دریایی است که سنبل صلح نیز می‌باشد. این سنبل برگرفته از کتاب ساداکو و هزار پرنده دریایی است.

آموزش ساخت گل با اوریگامی


فواید اوریگامی

  • ایجاد آرامش ذهنی: کار کردن با کاغذ باعث می‌شود گاهی انسان از دنیای واقعی خود جدا شود و در دنیای تصورات خودش زندگی کند. هر فرد بعد از یک روز پر مشغله نیاز به آرامش دارد. ساخت طرح‌های کاغذی می‌تواند این آرامش را برایش فراهم آورد.
  • ایجاد شوق و علاقه به طبیعت و محیط زیست: ساختن حیوانات کاغذی باعث ارتباط بیشتر بین انسان و محیط زیست و همچنین باعث درک عظمت آفرینش می‌شود. زمانی که انسان خودش زحمت انجام کاری را می‌کشد، به آن اهمیت بیشتری می‌دهد. تلاشی که انسان برای ساختن یک طرح از حیوان می‌کند باعث می‌شود که بیشتر به حیوانات و محیط زیست عشق بورزد.
  • آموزش مفاهیم: اوریگامی می‌تواند مفاهیم پیچیده‌ای که برای کودکان قابل فهم نیست را آسان کند. کار کردن خود کودکان با کاغذ نیز می‌تواند دقت آنها را افزایش دهد، کار کردن با دست‌ها را به آنها آموزش دهد و مسایلی از قبیل تقارن و اشکال چند بعدی را برایشان قابل درک سازد.
  • ایجاد ارتباط عاطفی: انجام دادن اوریگامی در محیط خانواده و در جمع دوستان باعث ایجاد صمیمیت شده و همچنین مراوده بین آنها باعث خلاقیت می‌شود.
  • تقویت دقت و مهارت پیروی از دستور العمل ها: برای ساخت طرح‌های اوریگامی لازم است کاغذ را مرحله به مرحله و طبق یک الگوی خاص تا بزنیم تا به طرح مد نظر خودمان برسیم. پیروی کردن از این دستورالعمل‌ها باعث قانون‌مندی و پیروی از اصول می‌شود.
  • کمک به هماهنگی چشم ها و دست ها: علاوه بر نواختن ساز، رانندگی و ... اوریگامی نیز می‌تواند به هماهنگی چشم‌ها و دست‌ها کمک کند.

آموزشی دیگر
اگر به ساخت گل های اوریگامی علاقمندید، این آموزش ساخت گل با اوریگامی را نیز از دست ندهید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام