آموزش سکرت چت در تلگرام

می توان از تلگرام به عنوان یکی از امن ترین پیام رسان های دنیا نام برد. اما اگر می خواهید یک چت خصوصی و امن تری در تلگرام تجربه کنید، Secret Chat برای شماست. اگر می خواهید بدانید سکرت چت چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد، این ویدئو را از دست ندهید. همینطور مطالعه مطالب این صفحه نیز به شما کمک می کند تا قابلیت های سکرت چت را بهتر درک کنید.

990 بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:01:22
اشتراک گذاری
9

امکانات سکرت چت را بدانید

پیام رسان تلگرام علاوه بر قابلیت ارسال پیام به صورت عادی، دارای حالت سکرت چت نیز می‌باشد که توانایی برقراری یک گفتگوی امن در تلگرام را به ما داده و برای چت هایی بکار می‌رود که نیازمند ایمنی بالایی هستند. در حقیقت این امکان توسط بسیاری از مسنجرهای دیگر ارائه نمی شود. از میان انبوه برنامه های مسنجر، تنها تعداد کمی از آنها نظیر تلگرام و سیگنال به ارائه آن پرداخته اند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با نحوه انجام سکرت چت در تلگرام و همچنین نحوه خارج شدن از سکرت چت، مباحثی را عنوان کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.


آموزش امکانات سکرت چت تلگرام

 

رمزگذاری سرتاسری (End to End Encryption)

رمزگذاری سرتاسری به آن معناست که تمام پیام های ارسالی شما با کدهای خاصی رد و بدل می‌شوند که فقط دستگاه گیرنده و فرستنده قادر به استفاده و شناسایی آن‌ها هستند. به این صورت هیچ شخص یا ابزار دیگری نمی‌تواند به پیام های رد و بدل شده بین دو دستگاه تحت رمزگذاری سرتاسری دسترسی پیدا کند. حتی سرورهای خود تلگرام هم ماهیت پیام‌های رد و بدل شده را درک نخواهند کرد بنابراین رمزگذاری سرتاسری منجر می‌شود تا پیام های شما به امن‌ترین شکل ممکن رد و بدل شوند و به هیچ وجه قابل شنود نباشند.

خود تخریبی (self destruct)

خود تخریبی به این صورت می باشد که شما می توانید به چت خود یک زمان را اختصاص بدهید تا پس از سپری این زمان چت و محتویات آن بصورت خودکار در دستگاه دو طرف از بین برود.

عدم Forward

از دیگر ویژگی هایSecret Chat نداشتن امکان Forward است. دلیل آن نیز کاملا منطقی است. اگر دقت کرده باشید در هنگام Forward کردن یک پیام در بالای پست ارسالی نام شخص مقابل را می‌نویسد و آشکار می‌شود که شما آن را از چه کسی Forward کردید و همین یعنی شروع یک نا امنی.

عدم گرفتن اسکرین شات (Screenshot)

در سکرت چت شما نمی‌توانید از چت انجام شده اسکرین شات بگیرید و حتی با نرم افزار های فیلمبرداری از صفحه نمایش هم نمی‌شود این کار را انجام داد.

عدم همگام‌سازی با سایر دستگاه‌های در تعامل با اکانت

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب سکرت چت یا گفتگوی مخفی تلگرام مربوط به عدم همگام‌سازی آن با سایر دستگاه‌های در تعامل با اکانت کاربر می‌شود. این موضوع به آن معناست که اگر یک سکرت چت را از طریق گوشی خود ایجاد کنید، این سرکت چت در دسکتاپ تلگرامی که همان اکانت شما در آن فعال است نمایش داده نمی‌شود. بنابراین سکرت چت یا گفتگوی مخفی تلگرام مخصوص دستگاهی است که در آن لحظه از آن استفاده می‌کنید.

تکلیف فایل های تصویری و صوتی چه می شود؟

تلگرام ادعا می کند که در Secret Chat تمامی فایل های چند رسانه ای قبل از آپلود رمز گذاری می شود به صورتی که هیچکس نمی داند محتوای آن چیست تا طرف مقصد آن را ایمن دریافت کند.


غیرفعال کردن سکرت چت

برای غیر فعال کردن سکرت چت تنها کافی است در صفحه چت مخفی ایجاد شده از طریق آیکون شبیه به سه نقطه در گوشه بالا سمت راست صفحه، گزینه Delete Chat را لمس کنید. با انجام این عمل یک پیام با مضمون Secret chat cancelled برای طرف مقابل ارسال می گردد و او دیگر قادر به برقراری ارتباط مخفی با شما نخواهد بود و کلیه پیام ها از بین خواهد رفت. برای ایجاد دوباره یک چت مخفی باید دوباره یک سکرت چت جدید آغاز کنید و به روشی که در ابتدا گفته شد این عمل را انجام دهید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام