آینده اتوبوس های هوشمند مرسدس بنز

با پیشرفت علم، هر روز شاهد حضور تکنولوژی هایی هستیم که زندگی انسان ها را مدرن تر و همینطور آسان‌تر می‌کنند. IT و هوش مصنوعی در پیشرفت های عصر حاضر، نقشی موثر ایفا می‌کنند. خودروهای خودران (بدون راننده) یکی از ایده هایی بود که گوگل به آن بسیار اهمیت داد. همچنین مرسدس بنز نیز از این تکنولوژی استقبال و اولین اتوبوس شهری هوشمند را طراحی کرد.

300 بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:00:59
اشتراک گذاری
6

با توسعه مراکز شهری و افزایش مشکلات حمل و نقل، ایجاد ابداعات و نوآوری‌هایی در این سیستم بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. در این مقاله به برخی از وسایل نقلیه و سیستم‌های حمل و نقل اشاره می‌کنیم که می‌توانند شیوه سفرهای ما روی زمین و حتی به دیگر سیاره‌ها را متحول کنند.


تونل های شناور زیر آب

تونل‌های شناور زیر آب

نروژ به عنوان کشوری با تعداد فلات‌ و دره‌های آبی فراوان، شرایط ایجاد حمل و نقل زمینی در آن مشکل می‌باشد. به همین دلیل ساخت تونل‌های شناور و معلق برای دسترسی به سایر نقاط، بهترین راه‌حل برای مردمان این کشور به‌شمار می‌آید. این تونل‌ها تا 30 متر پایین‌تر از سطح آب با دو خط جاده درون آنها طراحی می‌شوند.


مونوریل‌ خودکار اسکای‌ترن

سیستم‌های مونوریل

مونوریل‌ خودکار به نام اسکای‌ترن در ارتفاع 6 متری از جاده‌ها و با سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند. به این ترتیب سفر دو ساعته‌ی شما به سفری ده دقیقه‌ای تبدیل می‌شود. شرکت اسکای‌ترن اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ اولین خط این سیستم را در نیجریه راه‌اندازی می‌کند و در ادامه این سیستم را به دیگر کشورها می‌آورد.


ماشین های خودران هوشمند رباتیک

ماشین‌های خودران

اکثر شرکت‌های بزرگ خودروسازی تا سال 2020 ماشینی با سیستم‌های پیشرفته رانندگی نیمه‌خودران به بازار عرضه می‌کنند و بسیاری از آنها انتظار دارند تا پایان این دهه ماشین‌های کاملا خودران‌شان آماده بهره‌برداری باشد.
بزرگترین مزیت این ماشین‌ها امنیتی است که آنها با خود به همراه دارند. پیش‌بینی می‌شود استفاده از این خودروها نجات جان هزاران نفر را میسر می‌سازد. ماشین‌های خودران همچنین می‌توانند در وقت مردم صرفه‌جویی کنند، آلایندگی‌های کربنی را کاهش دهند و به کسانی که علاقه به‌رانندگی ندارند و یا قادر به رانندگی نیستند کمک کنند.


قطار کاترپیلار جایگزین مونوریل

قطار مرتفع کاترپیلار

پایه‌های ریل به‌کار رفته در طراحی این قطار شهری به جای اینکه بر روی زمین باشند، بر روی کمان‌هایی سوارند تا این سیستم بتواند بدون اشغال فضای زیاد، مسافرین را به مقصد برساند. برخلاف مونوریل‌های فعلی، کمان‌های نازک این قطار مناظر زیبای شهر را نمی‌پوشاند که مزیت‌ این سیستم را می‌رساند.


نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام