با برخی از اختراعات زنان مخترع جهان آشنا شویم

اگر شما از اختراعات خانم ها یک لیست تهیه کنید، خانم ها تنها درصد کمی از اختراعات ثبت شده را به خود اختصاص می دهند. این به این معنی نیست که آنها نسبت به مردان از خلاقیت و ایده های پایین تری برخوردارند بلکه شرایط سختی که در مسیر آنها قرار داشته موجب بروز این مشکل شده است. در این ویدیو با برخی اختراعات بانوان آشنا خواهید شد.

233 بازدید
30/تیر/1397
00:01:49
اشتراک گذاری
7

در این مطلب به معرفی چند نمونه از اختراعات بانوان می پردازیم.

مخترع لاک غلط گیر - آنی بین

لاک غلط گیر

خانم Bette Nesmith Graham منشی یک شرکت بزرگ بود و روزانه به تایپ کردن نامه‌ها و درخواست‌ها می‌پرداخت اما به علت اشتباه های تایپی مجبور می‌شد وقت زیادی را برای تایپ مجدد متن بگذارد. او با مشاهده رنگ کارها که بر روی دیوار در حال نوشتن پیام‌های تبلیغاتی بودند و با رنگ کردن دوباره‌ی قسمت‌هایی که اشتباه شده بود، ایراد کار خود را می‌گرفتند، ایده ساخت لاک غلط گیر به ذهنش رسید.


مخترع ماشین ظرفشویی - آنی بین

ماشین ظرفشویی

خانم Josephine Cochrane به علت شکستن ظروف گران قیمتش توسط خدمتکاران، ایده ساخت ماشین ظرفشویی به ذهنش رسید. به دلیل مشکلات اقتصادی که داشت، مجبور بود ظروف گران قیمت خود را به فروش بگذارد و یا خدمتکاران خود را اخراج کند. با این کار هم ظروفش سالم می‌ماندند و هم دیگر نیازی به خدمتکار نداشت و این اختراع باعث به دست آوردن درآمد زیادی برایش شد.


مخترع پاکت کاغذی - آنی بین

پاکت کاغذی

خانم Margaret Knight اولین کسی بود که پاکت کاغذی را ساخت. قبل از اختراع این پاکت ها از بسته هایی استفاده می‌شد که حجم و وزن زیادی را نمی‌توانستند تحمل کنند. به همین دلیل خانم نایت یک ماشین چوبی ساخت که پاکت‌های کاغذی مربعی را می‌برید، تا می‌کرد و می‌چسباند. بعدها نمونه آهنی آن را نیز ارائه داد.مخترع اره دایره ای - آنی بین

اره دایره ای

خانم Tabitha Babbitt که به عنوان یک بافنده در شهر ماساچوست زندگی می‌کرد با مشاهده مردانی که به سختی با یک اره دوسر به بریدن چوب مشغول بودند و روزانه انرژی زیادی را صرف این کار می‌کردند، به دنبال راه حلی برای این مشکل گشت. او در نهایت اره دوسر را که از یک جهت چوب را می‌برید و از جهت دیگر بی فایده بود، به یک اره مدور تبدیل کرد و آن را روی چرخ ریسندگی خود نصب کرد.


مخترع منورهای رنگی - آنی بین

منورهای رنگی

خانم مارتا کاستون بعد از فوت همسرش برای تامین مخارج خود و فرزندانش هیچ پولی نداشت. یک روز که در حال ورق زدن یادداشت‌های همسرش بود، نوشته‌هایی در مورد سیستم شعله‌ای (منور) پیدا کرد که کشتی ها می‌توانستند در طول شب برای برقراری ارتباط از آن استفاده کنند. او ابتدا این سیستم را آزمایش کرد ولی با شکست مواجه شد اما دست از تلاش برنداشت و به تکمیل پروژه پرداخت و از محققان و افسران نظامی مشورت گرفت ولی در نهایت با دیدن آتش بازی ایده استفاده از ترکیبات ساخت ترقه برای بهبود سیستم به ذهنش رسید، به این ترتیب منور او با موفقیت تست شد و به نیروهای دریایی ایالات متحده فروخته شد.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام