ترفندهای خانه داری و استفاده از لیمو ترش

لیمو ترش به عنوان میوه ای که شامل اسید سیتریک می باشد، بسیار کاربردی و مفید است. در این ویدیو به چند مورد استفاده کاربردی از لیموترش اشاره شده است. در ضمنا خواندن مقاله پایین مطالب تکمیلی استفاده از لیمو ترش را از دست ندهید.

224 بازدید
17/تیر/1397
00:01:06
اشتراک گذاری
6

استفاده های غیر معمول و کابردی از لیمو ترش

لیمو ترش میوه درختچه ای به ارتفاع 4 متر است که در مناطق گرمسیری رشد می‌کند. اسید سیتریک موجود در این میوه باعث ایجاد طعم ترش در آن می‌شود. این میوه استفاده های بسیاری در زمینه هایی چون آشپزی، طب، زیبایی دارد که در این مطلب به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم.

1. یکی از موارد استفاده از لیمو ترش هنگام پخت قارچ است. برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ ها در هنگام پخت می‌توان چند قطره لیمو ترش به آن اضافه کرد.

2. برای جلوگیری از تغییر ظاهر و پوسیده شدن سبزیجات و میوه هایی چون موز، سیب و گلابی بهتر است از لیمو ترش استفاده کنید.

3. برای از بین بردن چربی‌های موجود روی اجاق گاز می‌توانید ابتدا لیمو ترش و سپس مقداری نمک روی لکه ها بریزید و سپس با دستمال تمیز کنید.

4. برای خوشبو کردن فضای خانه به جای اینکه از خوشبو کننده های شیمیایی استفاده کنید، می‌توانید مقداری میخک، پوست لیمو ترش و رزماری را داخل آب ریخته و به مدت چند دقیقه بجوشانید.

5. ظروف مس و برنجی پس از مدتی که از آنها استفاده می‌شود رنگ اولیه خود را از دست می‌دهند. برای براق کردن این ظروف می‌توانید از ترکیبی شامل رب، جوش‌شیرین و لیمو ترش استفاده کنید.

6. گاهی اوقات روی لباس های سفید لکه هایی ایجاد می‌شود که نیازمند مواد سفید کننده قوی هستند. در صورتیکه به مواد سفید کننده دسترسی ندارید می‌توانید لباس را با مقداری آب داخل یک ظرف قرار دهید و آن را روی اجاق گاز بگذارید و مقداری لیمو ترش به آن اضافه کنید پس از چند دقیقه مقداری پودر لباس شویی داخل آن بریزید و در نهایت لباس را آبکشی کنید.

7. به هنگام طبخ برنج، برای اینکه برنج ها به هم نچسبند و به اندازه کافی قد بکشند بهتر است مقداری آبلیمو به آن اضافه کنید.

8. برای رفع التهاب های گلو می‌توانید مقداری آبلیمو غرغره کرده یا چند قطره آبلیمو داخل چای خود بریزید و آن را میل کنید. بطور کلی آبلیمو یک پاک کننده قوی برای گلو از هر نوع باکتری است.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام