اعطای میزبانی جام جهانی 2018 به روسیه توسط سپ بلاتر

در این ویدیو سپ بلاتر رئیس وقت فیفا، روسیه را به عنوان میزبان مسابقات جام جهانی 2018 معرفی می‌کند. در هنگام اعلام حق میزبانی جام جهانی 2018، نمایندگان کشورهای روسیه، پرتغال، اسپانیا، هلند و بلژیک منتظر نتایج آرا و امیدوار به دریافت میزبانی این رویداد بزرگ هستند. در ادامه قائم مقام نخست وزیر روسیه گواهی رسمی میزبانی را دریافت می‌کنند.

203 بازدید
15/خرداد/1397
00:02:24
اشتراک گذاری
6

فیفا سال 2009 اعلام کرد که فدراسیون‌های فوتبال از ژانویه تا فوریه همان سال فرصت دارند که پیشنهاد میزبانی جام جهانی 2018 را به صورت رسمی اعلام کنند. در این بازه زمانی 11 کشور مکزیک، اندونزی، استرالیا، ژاپن، آمریکا، انگلیس، پرتغال، اسپانیا، بلژیک، هلند و روسیه برای دریافت میزبانی این رویداد بزرگ اعلام آمادگی کردند.


اعطای میزبانی جام جهانی 2018 به روسیه توسط سپ بلاتر


ابتدا مکزیک از دریافت حق میزبانی خود انصراف داد و در ادامه فدراسیون فوتبال اندونزی که به دلیل درگیری‌های درون‌سازمانی توسط کشورش تعلیق شده بود، نتوانست نظر فیفا را برای این اتفاق به سمت خودش اصلاح کند و نهایتا در فوریه سال 2010 درخواست میزبانی این کشور نیز توسط فیفا رد شد. سپس درخواست کشورهای ژاپن، استرالیا و ایالات متحده طی فرایندی توسط فدراسیون جهانی فوتبال لغو گردید و نهایتا 4 پیشنهاد میزبانی که 2 تای آن مستقل و توسط کشورهای روسیه و انگلستان و 2 تای دیگر آن مشترک و توسط پرتغال، اسپانیا و بلژیک، هلند بود، برای جدی‌ترین رقابت به منظور دریافت حق میزبانی باقی ماند. در مرحله اول رای‌گیری بین اعضای فیفا، روسیه 9 رای، پرتغال، اسپانیا 7 رای، بلژیک، هلند 4 رای و انگلستان 2 رای را از آن خود کردند و بدین ترتیب بود که انگلستان نیز از میزبانی جام جهانی 2018 حذف شد که می‌توان گفت جدی‌ترین رقیب روسیه برای دریافت آن بود. در مرحله دوم رای گیری روسیه 13 رای، پرتغال، اسپانیا 7 رای و بلژیک، هلند 2 رای را از آن خود کردند و بدین ترتیب روسیه اولین بار به عنوان میزبان این مسابقات مهم جهانی انتخاب شد.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام