با شهر جذاب کازان روسیه بیشتر آشنا شوید

کازان سومین سرمایه ملی کشور روسیه، به عنوان یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 انتخاب شده است. شهری با قدمتی بیش از 1000 سال که مسلمانان و مسیحیان زیادی را در خود جای داده است. با دیدن این ویدیو، یک سفر اجمالی به کازان داشته باشید. همچنین با آنی بین در جام جهانی ۲۰۱۸ همراه باشید.

274 بازدید
16/خرداد/1397
00:01:42
اشتراک گذاری
6

سفر به روسیه و شهر گردشگری کازان

کازان یا قازان به عنوان هشتمین شهر پرجمعیت و پایتخت جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه است. این شهر حدودا یک میلیون نفری به عنوان یکی از 11 شهر میزبان جام جهانی روسیه انتخاب شده است. بیشتر جمعیت این شهر را تاتارها تشکیل می‌دهند. برای تماشاگران جام جهانی روسیه خیلی جذاب است بدانند، که این شهر سالیانه میزبان بیش از یک میلیون مهمان خارجی می‌باشد. کازان در قسمت اروپایی روسیه و در فاصله 797 کیلومتری مسکو قرار دارد. بیشتر جمعیت این شهر مذهبی را مسیحیان ارتودوکس و مسلمانان تشکیل می‌دهند. در سال‌های اخیر این شهر میزبان جام کنفدراسیون های 2017 بود و در سال 2019 میزبان مسابقات جهانی مهارت است. کازان توسط ایوان مخوف در سال 1552 تصرف شد که عواقب آن کشته شدن، تبعید و پذیرش دین مسیحیت توسط مسلمانان تاتار بود. زبان رسمی تاتارستان، تاتاری و روسی است. از نظر جغرافیایی کازان تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سردی دارد. جالب است بدانید دمای منفی 46 درجه در این شهر به ثبت رسیده که تصورش سخت است.

کازان به عنوان سومین سرمایه ملی روسیه، تولد 1010 سالگی خود را در سال 2015 میلادی جشن گرفت که این نشان از قدمت بالای این شهر دارد.


شاید برای شما جالب باشد بدانید که کازان، 17 شهر خواهرخوانده ازجمله استانبول، آنکارا و گوانجو دارد. اگر به این شهر سفر کردید، پیشنهاد می‌کنم به اماکن دیدنی‌ای که در ادامه مقاله معرفی خواهم کرد، سر بزنید و سفر خود را رویایی کنید.

قدم زدن در دو خیابان معروف بومان و پتربورگسکیا با طولی بیش از دو و نیم کیلومتر به یکی از خاطرات زیبای سفر شما به این شهر تبدیل می‌شود. کرملین کازان زیبا، اثر ثبت شده جهانی در یونسکو، به عنوان بخش اصلی ارگ‌های تاتارستان به شمار می-آید. وجود آب‌نمایی به طول بیش از 50 متر در نزدیکی دریاچه قابان، تماشای این دریاچه را برای شما جذاب‌تر می‌کند. دیدن یکی از بزرگترین مساجد روسیه، به نام کول شریف در این شهر مذهبی خالی از لطف نمی‌باشد. یکی دیگر از جاذبه‌های کازان متروی آن می‌باشد که فقط با 10 ایستگاه، به عنوان کوتاه‌ترین متروی جهان در کتاب گینس به ثبت رسیده است.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام