تشخیص چهره فرد دروغگو!

زبان بدن یا Body Language یکی از مباحث روانشناسی است که امروزه حتی در مذاکرات سازمانی و بازاریابی نیز کاربرد دارد. جالب است بدانید با کمک زبان بدن و تشخیص علائم چهره فرد مقابلتان، می توانید دروغ بودن یا نبود حرف های وی را تشخیص دهید! پیشنهاد می کنیم برای آموزش های بیشتر زبان بدن، دسته بندی زبان بدن را در آنی بین دنبال کنید.

431 بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:00:50
اشتراک گذاری
9

یکی از شایع‌ترین بی‌اخلاقی‌هایی که در جامعه وجود دارد، دروغ‌گویی است که همه جای دنیا گرفتارش هستند و مختص کشور خاصی نیست. آدم‌ها حتی با وجدان‌ترینشان معمولا روزی دو بار دروغ می‌گویند. با نگاه کردن به چهره افراد می‌توان فهمید که آیا شخص درحال دروغ گفتن هست یا نه. شما باید بتواید برای تشخیص دروغ، حرکات ریز چهره و بدن را تشخیص دهید؛ حرکاتی که اکثر مردم آن را نادیده می‌گیرند. پس می‌توان با دقت بیشتری روی حرکات افراد تمرکز کرد و اگر علائم زیر را در رفتارشان دیدید می‌توانید به صحت گفتارش شک کنید.


تشخیص فرد دروغگو با کمک زبان بدن

لمس بینی و پوشاندن دهان

احتمالا اشخاص به خاطر افزایش سطح آدرنالین در خون هنگام دروغ گفتن، بینی خود را بیش از حد معمول لمس می-کنند. همچنین هنگام دروغ گفتن فرد سعی دارد دهان خود را با دست تا حدودی بپوشاند. اگر لب‌های شخص کمی می-لرزند و یا غنچه می‌شوند این نشانه استرس او است.

عرق کردن

دروغ گفتن تحت هر شرایطی استرس به فرد وارد می‌کند و این باعث می‌شود دمای بدنش افزایش یافته و دچار تعریق شود و از این بابت است که فرد دروغ‌گو به شدت عرق می‌کند.


مردمک چشم

به دلایل فیزیولوژیکی مردمک چشم‌های فرد دروغگو بزرگتر از حد معمول است. هم‌چنین فردی که دروغ می‌گوید بیش از حد معمول پلک می‌زند.


حالت بدن دروغگو

حالت فیزیکی فرد محدود و خشک می‌شود و از دست‌ها حرکت چندانی دیده نمی‌شود.سرخ شدن گونه ها در تشخیص فرد دروغگو با کمک زبان بدن

سرخ شدن گونه ها

معمول است که گونه‌های فردی که دروغ می‌گوید سرخ می‌شوند. چرا‌که این فرد تا حدودی عصبی است و عصبانیت باعث سرخ شدن گونه‌ها می‌شود.


با سرعت حرف زدن

در صورتی که فرد سعی داشته باشد به سرعت فرآیند فریب دادن شما را به پایان برساند صحبت کردن با سرعتی که از همیشه تندتر یا کندتر است را انتخاب می‌کند.


صدا

بر اساس گفته روانشناسان صدا علامت خوبی برای شناسایی دروغگو هست. وقتی فرد دروغ می‌‌گوید از ترس رسوا شدن تن صدایش خیلی زیر یا خیلی بم می‌شود.


لبخند

برای شناسایی فرد دروغگو توجه بسیاری به نحوه لبخند زدن او بکنید، شاید بتوانید احساس واقعی او را کشف کنید.


عوض کردن بحث

فرد دورغگو با عوض کردن بحث به طور ناگهانی حواس شما را از صحبت اصلی پرت کرده و ذهن شما را به حاشیه می‌برد. جالب است بدانید در چنین شرایطی فرد دروغگو تمایل دارند از شما تعریف و تمجید کند.


شانه بالا انداختن

وقتی فردی به شما دروغ می‌گوید کمی شانه‌هایش را بالا می‌اندازد. این حالت با شانه بالا انداختن که واقعی است و تمام بدن را درگیر این حرکت می‌کند، تفاوت دارد.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام