تیزر معرفی ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

در حال حاضر که جام جهانی 2018 در کشور روسیه در حال برگزاری می‌باشد، کشور قطر خود را برای جام جهانی 2022 آماده می‌کند. در این ویدیو 5 ورزشگاه مدرن و زیبای الشمال، الخور، الغرافه، الوکره، الریان که برای جام جهانی 2022 مورد استفاده قرار می‌گیرند، معرفی می‌شوند. با آنی بین در جام جهانی همراه باشید.

865 بازدید
16/تیر/1397
00:05:41
اشتراک گذاری
4

معمار آلمانی البرت اسپیر استادیوم نادی الغرافه جام جهانی 2022 قطر - آنی بین

بر اساس نظر فیفا و با توجه به حواشی و شایعات فراوان مبنی بر دریافت رشوه مسئولین فیفا جهت اعلام قطر به عنوان میزبانی جام جهانی 2022، این کشور به عنوان برگزارکننده دوره بعدی این تونمنت مهم جهانی انتخاب شد .قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 هزینه های بسیار زیادی را متحمل شده است. این کشور کوچک عربی بخش قابل توجهی از این هزینه ها را صرف طراحی و ساخت استادیوم های بسیار زیبا کرده است.
امیدواریم با صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی 2022 قطر، بازی های تیم ملی ایران در این ورزشگاه های زیبا و گران قیمت را شاهد باشیم. در ادامه با توضیحات تکمیلی ورزشگاه های مدرن و زیبای در حال طراحی و ساخت کشور قطر که در ویدیوی بالا مشاهده کردید، بیشتر آشنا شوید.

1- استادیوم الشمال، واقع در نزدیکی شهر مدینه الشمال، در 110 کیلومتری شمال دوحه با ظرفیتی معادل 42120 نفر قرار دارد. برای طراحی ورزشگاه از لنج های سنتی در خلیج فارس الهام گرفته شده است. تماشاگران از طریق تاکسی های آبی و پل 40 کیلومتری دوستی میان قطر و بحرین به عنوان یکی از شگفتی های معماری جهان، خود را به این ورزشگاه خواهند رساند.

2- استادیوم 45 هزاری الخور، به شکل یک صدف حلزونی زیبا، به تماشاگران داخل نمایی چشم نوازی از خلیج فارس را نشان می دهد که هنگام برگزاری مسابقات فوتبال و در جایگاه های خود می توانند از این منظره لذت ببرند.

استادیوم الخور جام جهانی 2022 قطر - آنی بین

3- ظرفیت ورزشگاه 21 هزار نفری الغرافه برای بازی های جام جهانی 2022 به 41 هزار نفر افزایش خواهد یافت. نمای بیرونی ورزشگاه پوشیده از روبان های رنگی به نمایندگی از کشورهای شرکت کننده در این تورنمنت خواهد بود.

4- طراحی ورزشگاه الوکره با ظرفیت 45 هزار نفر با استفاده از منابع ساختاری پایدار، منعکس کننده فرهنگ و سنت دریا نوردی محلی می‌باشد. دمای هوای داخل این استادیوم بین 30 تا 32 درجه سلسیوس کنترل می‌گردد.

5- ظرفیت ورزشگاه 21 هزار نفری الریان نیز برای برگزاری مسابقات جام جهانی به 44 هزار نفر افزایش خواهد یافت. این ورزشگاه با آخرین دستاوردهای تکنولوژی و معماری، دارای دیواره خارجی رسانه ای برای پخش بازی های در حال اجرا می‌باشد.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام