جذاب ترین و بزرگ ترین دومینوهای دنیا

سرگرمی دومینو در تمام دنیا طرفداران خاص خود را داشته و هرساله مسابقات متفاوتی به همین منظور برگزار می شود. در ایران نیز تیم های دانشجویی زیادی از این سرگرمی استقبال می کنند. دومینو علاوه بر اینکه یک سرگرمی است، معمولا معرف فرهنگ ها و منتقل کننده پیام هایی نیز می باشد. در این ویدئو، شاهد یکی از بزرگترین دومینوها با 250.000 قطعه خواهید بود.

529 بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:13:16
اشتراک گذاری
7

دومینو یک سرگرمی و بازی فکری جذاب که امروزه مورد توجه بسیاری از جوانان قرار گرفته است. البته همه‌ی افراد از سنین کم تا افراد مسن می‌توانند از این بازی لذت ببرند. دومینو متشکل از مهره های مستطیل شکل که هر کدام از این مهره‌ها شامل دو مربع کنار هم است و روی هر مربع بین صفر تا شش نقطه وجود دارد و این مهره‌ها از جنس‌های گوناگون ساخته شده‌اند که از کنار هم قرار دادنشان می‌توان اشکال و تصاویر جذابی را به وجود آورد.


تاریخچه دومینو


بازی دومینو به تقویت مهارت ریاضیات و توسعه‌ی قدرت تشخیص اشکال، اندازه‌ها و زوایا شما کمک می کند. در این بازی که متشکل از تیم‌های 2 تا 4 نفره می‌باشد، نیاز به تاکتیک و استراتژی خاصی است. هرساله در ماه نوامبر جشنواره‌ای به نام دومینو در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.


مشهورترین بازی دومینو، بازی چیدمان است که به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود:

  • بازی مسدود کننده: اغلب بازی‎های دومینو مسدود کننده است که در آن هدف تمام شدن مهره‌های در دست افراد و یا مسدود کردن مهره‌های افراد است. بازی زمانی به اتمام می‌رسد که بازیکن آخرین مهره‌اش را قرار دهد یا حریف را مسدود کند در این صورت بازیکنی که راهش بسته شده، بازنده دومینو خواهد بود.
  • بازی امتیازی: در بازی امتیازی نحوه محاسبه امتیاز متفاوت است و اغلب در طول بازی محاسبه می‌شود. این نحوه محاسبه بستگی به قوانینی دارد که در مناطق مختلف برای این بازی وضع شده‌است.

تاریخچه و جشنواره دومینو

از جمله مسابقات متنوعی که هر ساله در حوزه دومینو برگزار می‌گردد می‌توان به استکینگ، تاپلینگ، برج سازی و سازه‌های خلاقانه اشاره کرد.که از مشهورترین نوع این مسابقات، دومینو تاپلینگ است که در آن فرد مهره‌های دومینو را پشت سر هم می‌چیند و طرح‌های متنوعی را ایجاد می‌کند. آنگاه با وارد کردن ضربه به اولین مهره سقوط مهره‎ها اغاز می‌شود و حس خلاقیت فرد با سقوط مهره‌ها مشخص می‌گردد و هیجان خاصی در تماشاچیان به ارمغان می‌آورد. 

دراین نوع دومینو ابتدا نقشه‌ای کلی از طرح ترسیم می‌شود و مسیر حرکت دومینو از نقطه‌ی شروع تا پایان مشخص می‌گردد. تعداد مهره‌های دومینوی مورد استفاده‌ی چیدمان بنا بین 2000 تا 2500 مهره‌ی استاندارد می‌باشد و حداقل فضای مورد استفاده‌ی هر تیم برای چیدمان، زمینی به مساحت تقریبی 16 متر مربع می‌باشد. همچنین زمان چیدمان مهره‌ها برای هر تیم دو ساعت است و تنها یک بازه‌ی زمانی 15 دقیقه‌ای با کسر امتیاز به تیم ها داده می‌شود.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام