بررسی ویژگی های روغن های مناسب برای پخت و پز

روغن آفتاگردان، ذرت، سویا و یا کره کدامیک در شرایطی که گرما می بینند برای پخت و پز مناسب تر هستند؟ از نگاه شما روغن هایی که برای آشپزی استفاده می کنید بهترین هستند، ولی واقعیت این است برخی روغن ها بعد از گرما بسیار مضر می شوند. در این ویدیو دکتر مایکل موزلی با نتایج علمی و آزمایشگاهی در انتخاب روغن مناسب به شما کمک می کند.

137 بازدید
28/تیر/1397
00:05:57
اشتراک گذاری
4

خصوصیات بهترین روغن خوراکی برای پخت غذا - آنی بین

طبق نظر دکتر موزلی، تمام پیام های سلامتی که در مورد روغن و چربی می شنویم در دمای اتاق صادق هستند. برخی روغن ها وقتی حرارت می بینند تجزیه می شوند و مواد شیمیایی تولید می کنند که با بیماری های قلبی و سرطان مرتبط هستند. با آزمایش می توان متوجه شد که روغن ها در شرایط حرارت چه اتفاقی برایشان می افتد.

چربی ها به سه دسته تقسیم می شوند

چربی غاز و کره که سرشار از روغن های اشباع شده می باشند و به نظر سالم نمی آیند. روغن نباتی و روغن دانه آفتابگردان که پر از چربی اشباع نشده می باشند و گفته می شود برای سلامتی خوبند و نهایتا روغن های تک اشباع نشده مانند روغن زیتون و بادام زمینی که باز هم در نگاه مردم مفید می باشند. پروفسور مارتین گروتولد، آسیب شناس شیمیایی در آزمایشگاه نتایج تمامی این روغن ها را در شرایط گرما بررسی کرده است. با دیدن ویدیوی بالا به نتایج جالب این آزمایش پی ببرید و اطلاعات تان را در مورد روغن های مصرفی تان در آشپزی اصلاح کنید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام