رابطه ای تکرار نشدنی در دنیا، رابطه ای بین مادر و فرزند

رابطه عمیق بین مادر و فرزند، عاشقانه ترین رابطه بین ما انسان ها است. ویدئویی که در جهان، بیش از یک میلیون بازدید داشته است. بهترین ویدیویی که می‌توانید در کنار مادرتان تماشا کنید و بعد از دیدنش او را در آغوش بگیرید!

257 بازدید
20/خرداد/1397
00:02:06
اشتراک گذاری
9

رابطه عاشقانه منحصر به فرد بین مادر و فرزند

به نظر شما چطور فرزند می‌تواند با حس لامسه مادر خود را تشخیص دهد؟ همه ما به احساس عاشقانه ای که بین مادر و فرزند برقرار است، واقف هستیم. قطعا این تشخیص فرزند به دلیل غریزه مادری نسبت به اوست که او را هر زمانی و با هر شرایطی به سمت خودش می‌کشد.

غریزه مادری همان میل ذاتی مادر در محافظت و پرورش فرزندش است که با تماس‌های فیزیکی پوست بین مادر و فرزند بیشتر می‌شود و در ادامه با برقراری ارتباط عاطفی بین آنها به اوج خود می‌رسد. مادرها با هر جایگاه اجتماعی و اقتصادی درد یا رنج کودکشان را احساس می‌کنند. بارها دیده‌ایم مادر ساعت‌ها قبل از اینکه تب کودکش آغاز شود با نگاه کردن به او به حال بدش پی می‌برد. جالب‌تر اینکه وقتی مادرها مهارت بیشتری کسب می‌کنند، علت ناراحتی روحی فرزندشان را هم تشخیص می‌دهند. این غریزه مادری به مادر و فرزند کمک می‌کند که جزئیات رفتاری و جسمی همدیگر را بهتر بشناسند و شاید این چنین است فرزندانی که در ویدیوی این مقاله دیدیم، مادرشان را با حس لامسه تشخیص می‌دادند.

طی تحقیقات علمی دانشمندان، از مادران خواسته شده بود به طور فرضی خودشان را در شرایطی بحرانی قرار دهند و سپس همین شرایط را برای یکی از اعضای خانواده شان در نظر بگیرند. نتایج این تحقیق نشان داد تنها زمانی که مادران فرزندانشان را در شرایط بحرانی تصور می‏‌کردند، مغزشان همان واکنشی را نشان می‌داد که در زمان تجسم کردن خودشان در شرایط مشابه داشتند.

شاید برای برخی مادران این سوال پیش بیاید که در روزهای اول زایمان این حس غریزی برای آن‌ها نیست و همیشه هراس دارند که ممکن است مادر کاملی برای فرزندشان نباشند. ولی به جای استرس در این مورد بهتر است کودکتان را بهتر بشناسید، عادت‌هایش را بدانید، ارتباط عاطفی خود را با او افزایش دهید و مهم‌تر از همه عجله نداشته باشید و تحت شرایط محیطی، اطلاعات غلط دریافت نکنید. شما قطعاً مادر هستید و غریزه مادری دارید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام