زابیواکا، نماد رسمی جام جهانی 2018 روسیه

با نماد رسمی جام جهانی 2018 روسیه آشنا هستید؟ زابیواکا را در این تیزر تلویزیونی که از سوی فیفا منتشر شد، تماشا کنید. شاید اولین بار باشه که یک گرگ برای شما اینقد دوست داشتنی و جذاب به نظر میاد! با آنی بین در جام جهانی 2018 همراه باشین.

441 بازدید
15/خرداد/1397
00:00:49
اشتراک گذاری
6

زابیواکا، نماد رسمی جام جهانی روسیه

زابیواکا در زبان روسی به معنی زننده گل است و به عنوان سرگرمی، جذابیت و اعتماد به نفس شناخته می شود. کشور روسیه برای جام جهانی 2018، نماد عروسکی گرگ زابیواکا را معرفی کرده است. جالب است بدانید نمادهای ببر، گربه و گرگ به دور نهایی انتخاب نماد جام جهانی 2018 راه یافته بودند که در نهایت توسط نظرسنجی که در سایت فیفا انجام شد، نماد گرگ زابیواکا با 53 درصد آرا، به انتخاب مردم به جام جهانی راه پیدا کرد. زابیواکا توسط دانشجویی به نام اکاترینا بوچارووا (Ekaterina Bocharova) طراحی شده است. این نماد علاوه بر سرگرم کردن مردم در ورزشگاه ها، نقش سفیر روسیه، تبلیغ بازی ها و ... را خواهد داشت. تاریخچه نمادهای جام جهانی، به سال 1966 در انگلستان باز می‌گردد که شیر Willie به عنوان نماد جام جهانی انگلیس انتخاب شد. هم اکنون زابیواکا چهاردهمین نماد رسمی جام جهانی محسوب می شود.


با زابیواکا عکس سلفی بگیرید!

سایت فیفا، امکان گرفتن عکس سلفی با نماد زابیواکا و انتخاب پرچم کشورهای مختلف را فراهم کرده است. در میان پرچم ها، پرچم سه رنگ ایران نیز وجود دارد. شما می‌توانید برای گرفتن عکس، اینجا را کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده، روی عبارت Photo Booth کلیک کنید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام