سارانسک، میزبانی که در جام جهانی 2018 روسیه معروف می شود!

شهر سارانسک و ورزشگاه موردوویا آرنا یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه می‌باشد. تیم ملی کشورمان در آخرین بازی از مرحله گروهی این تورنمنت در این ورزشگاه به مصاف پرتغال می‌رود و شاید برای همه ما ایرانی ها به دوست داشتنی ترین ورزشگاه بعد از ورزشگاه آزادی تبدیل شود! با آنی بین در جام جهانی 2018 همراه باشید.

194 بازدید
30/خرداد/1397
00:01:33
اشتراک گذاری
3

استادیوم فوتبال موردوویا آرنا روسیه در جام جهانی 2018

سارانسک، شهری کوچک که در بخش مرکزی سمت اروپایی روسیه قرار دارد و به دلیل نزدیکی با رودخانه‌ای به نام سانکارا به این اسم نام گذاری شده است. این شهر به عنوان یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 نیز می‌باشد. آشنایی با مکان های دیدنی این شهر برای مسافران جام جهانی روسیه خالی از لطف نیست.

  • موزه هنرهای تجسمی موردویان ارزیا (Mordovian Erzia Museum of Visual Arts) به افتخار مجسمه ساز معروف قرن بیستم میلادی استپان ارزیا به این نام نامگذاری شده است و مجموعه‌ای از آثار هنرمندان بزرگ را در خود جای داده است.
  • موزه هنرهای مردمی که در سال 1999 افتتاح شد، مجموعه‌ای از هنرهای مردم بومی منطقه را در ساختمانی زیبا به شیوه‌ی ساخت معماری قرن 19، به نمایش در آورده است.
  • کلیسای جامع سنت فئودور اوشاکوف (Cathedral of St. Fyodor Ushakov) در سال 2006 ساخته شد. این کلیسا با سه هزار نفر ظرفیت امروزه به عنوان نماد شهر تبدیل شده است.
  • قدیمی‌ترین بنای جمهوری موردوویا، کلیسای سنت جان می‌باشد که در سال 1693 تاسیس شده است. قبل از ساخت کلیسای جامع سنت فئودور این کلیسا به عنوان کلیسای جامع شناخته می‌شد.
  • ژرار دوپاردیو بازیگر معروف فرانسوی که بعد از سال 2013 شهروند روسیه شد، در شهر سارانسک سکونت کرد. او سینمای قدیمی این شهر را بازسازی و یک مرکز مرکز فرهنگی به نام خودش تاسیس کرد.
  • استادیوم فوتبال موردوویا آرنا (Mordovia Arena) با گنجایش 44,442 نفر میزبان جام جهانی 2018 است. جالب است بدانید طراحی این ورزشگاه توسط معمار آلمانی صورت گرفته است که مشابه طرحی از استادیومی در آفریقای جنوبی است.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام