سامارا و کالینینگراد میزبانان جام جهانی 2018 روسیه

سامارا و کالینینگراد دو شهر میزبان جام جهانی 2018 روسیه می باشند. سامرا آرنا با ظرفیت 45000 تماشاگر و استادیوم کالینینگراد با ظرفیت 35000 تماشاگر پذیرای علاقه مندان به فوتبال خواهند بود. با آنی بین در جام جهانی 2018 روسیه همراه باشید.

175 بازدید
11/تیر/1397
00:02:20
اشتراک گذاری
3

شهر سامارا در روسیه

سامارا

با جمعیتی برابر با یک میلیون و سیصد هزار نفر، امروز به ششمین شهر بزرگ روسیه تبدیل شده است و یکی از مهم ترین مراکز صنعت و تحقیق روسیه به شمار می‌رود و به دلیل میزبانی از مسابقات جام جهانی به شهرت خود افزوده است.
1) سامارا در زمینه تولید تجهیزات سفینه های فضایی بسیار شناخته شده و هم چنین موزه تاریخ صنعت هوا و فضا در این شهر دیدنی است.
2) ورزشگاه فوتبال کریلیا سوتوف یکی از معروف ترین ورزشگاه های روسیه در این شهر است.
3) اسکی روی رودخانه های یخ زده در فصل تابستان این شهر را تورسیتی کرده است.
4) پارک گالیله، با مساحتی نزدیک به هزار متر مربع یکی از پارک های علم و فناوری بزرگ دنیا است که شهرت جهانی دارد.
5) از جمله شهرهای خواهر خوانده سامارا سنت استارا زاگورا بلغارستان، لوئیس آمریکا و اشتوتگارت آلمان است.
6) مجسمه یادبود الدار ریازانوف کارگردان و فیلم نامه نویس اهل کشور اتحاد جماهیر شوروی در سامارا قرار دارد.


شهر کالینینگراد در روسیه

کالینینگراد

یکی از شهرهای کوچک و بندری کشور روسیه، میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 کشور روسیه است. این شهر در قرن چهاردهم میلادی در قلمروی امپراطوری آلمان جای داشت و به همین دلیل سبک معماری بناهای این شهر، تحت تاثیر معماری کشور آلمان بوده است.
1) قلعه 5 یا فورت فایو، یکی از قلعه های تاریخی کالینینگراد با شبکه ای از تونل ها، یکی از محبوب ترین قلعه ها در میان گردشگران است.
2) در موزه کهربای کالینینگراد می توانید آثار هنری ساخته شده از کهربا را تماشا کنید. در این موزه بیش از چهارده هزار قطعه کهربا وجود دارد که در میان آن‌ها دومین قطعه بزرگ کهربای جهان نیز مشاهده می‌شود.
3) کلیسای کروزکیرش پس از جنگ جهانی دوم بازسازی شد. در میان دو برج این کلیسا، پنجره‌ای عظیم با یک صلیب بزرگ قرار دارد که بسیار دیدنی است.
4) پارک یوناس در زیباترین منطقه کالینینگراد جای دارد و با مسیرهای پیاده روی متنوع در سراسر فضای سبز، مناظر بسیار دیدنی، قایق سواری، ماشین کارتینگ و یک بنای تفریحی هنری مکانی مناسب برای استراحت گردشگران می‌باشد.
5) باغ گیاه شناسی کالینینگراد شامل ساختمانی شیشه ای و مدرن و باغی زیبا و بزرگ است که در آن انواع سبک باغ ها از جمله ژاپنی، هلندی، رز و ... قرار دارد.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام