سخنرانی بیل گیتس در مراسم فارغ التحصیلی هاروارد

در این ویدیو بیل گیتس در جمع فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد سخنرانی می‌کند. وی به کنایه می گوید در صورتیکه من را در جشن ورودی دانشگاه دعوت می‌کردید،شاید تعدادی از شما امروز در این مراسم نبودید و در خارج از دانشگاه مسیر موفقیت را سپری می‌کردید. اگر مشتاق هستید دلیل انصراف بیل گیتس از دانشگاه هاروارد را بدانید،حتما این ویدیو را مشاهده کنید.

360 بازدید
14/خرداد/1397
00:05:21
اشتراک گذاری
8

خیلی دردناک است جامعه‌ی کنونی که در آن زندگی می‌کنیم به سمت مدرک گرایی می‌رود. جالب است بدانید بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند دنیا از نظر تحصیلات، جایگاه بالایی ندارند و تنها عامل موفقیت آنها قدرت تفکر و خلاقیتشان بوده است. در ادامه شما را با چند تن از این افراد آشنا می‌کنیم.


جک دورسی بنیانگذار و مدیرعامل توییتر

Jack Dorsey

یکی از مشاهیر برنامه نویسی است که پس از اتمام دوره دبیرستان به MIT که مشهورترین دانشگاه جهان است راه یافت. اما به دلیل ایده ساخت توییتر تحصیلات خود را رها کرد و به انجام پروژه خود پرداخت. امروزه وی با 2.5 میلیارد دلار ثروت، جزء سرمایه دار‌ترین افراد جهان محسوب می‌شود.


استیون اسپیلبرگ برنده 3 جایزه اسکار

Steven Spielberg

اسپیلبرگ که سه بار موفق به دریافت جایزه اسکار شد، در مدرسه نمرات پایینی داشت به همین دلیل هیچ دانشگاهی حاضر به پذیرفتن او نبود. علاقه‌ی او از دوران کودکی به کارگردانی بود به همین دلیل زمانی که با تلاش فراوان بالاخره توانست به دانشگاه کالیفرنیا راه پیدا کند آن را نیمه تمام گذاشت و به دنبال کار مورد علاقه‌اش رفت. استیون اسپیلبرگ، برنده ۳ جایزه اسکار و یکی از موفقترین کارگردانان تاریخ سینما است.


مایکل دل رئیس و بنیانگذار شرکت DELL

Michael Dell

مایکل دل در زمان تحصیل در دانشگاه تگزاس شرکت کامپیوتری PCs را راه اندازی کرد. او نیز مانند بسیاری از ثروتمندان دنیا هیچگاه مدرک دانشگاهی دریافت نکرد زیرا برای مدیریت شرکتش مجبور به ترک دانشگاه شد. شرکت مایکل دل بعد‌ها به نام شرکت DELL تغییر نام یافت.


مارک زاکربرگ موسس فیس بوک

Mark Zuckerberg

سازنده فیس بوک دانشجوی دانشگاه هاروارد بود که در زمان تحصیل، ایده ساخت این وب سایت به ذهنش رسید. او تحصیلات خود را برای پیشرفت بیشتر در پروژه کنار گذاشت و این تصمیمش او را تبدیل به جوان‌ترین ثروتمند دنیا کرد.


لری الیسون بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل

Larry Ellison

الیسون که جزء 5 سرمایه‌دار اول جهان است، از دو دانشگاه ایلینوی و شیکاگو انصراف داد و به دنبال کار‌های برنامه‌نویسی خود رفت. لری الیسون به کمک چند نفر دیگر شرکت اوراکل را راه‌اندازی کرد و در زمینه کامپیوتری به موفقیت‌های بزرگی رسید تا جایی که عنوان دومین شرکت نرم‌افزاری جهان را از آن خود کرد.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام