سن پترزبورگ روسیه، میزبان اولین بازی ایران در جام جهانی 2018

شهر سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ در پهناورترین کشور جهان، میزبان اولین بازی ایران در جام جهانی 2018 روسیه می‌باشد. این شهر یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا است و جزء گنجینه‌های تمدن بشر محسوب می‌شود. همراه آنی بین باشید تا با زیبایی های این شهر بیشتر آشنا شوید.

167 بازدید
22/خرداد/1397
00:01:36
اشتراک گذاری
5

سن پترزبورگ جاذبه های گردشگری روسیه

شهر سن پترزبورگ شمالی ترین شهر جهان و دومین شهر بزرگ روسیه، برای سالیان طولانی پایتخت کشور روسیه بوده است. این شهر که به عنوان میزبان تیم ملی کشورمان در اولین بازی جام جهانی 2018 می‌باشد، با زیبایی هایی هم سطح زیبایی‌های شهر مسکو خودنمایی می‌کند.


در مورد این شهر بیشتر بدانید

1- قدمت شهر سن پترزبورگ به سال 1703 باز می‌گرد که با دستور پتر کبیر (Peter the Great) ساخته شد و تا سال 1928 به عنوان پایتخت کشور روسیه محسوب می‌شد.

2- نام این شهر برای گرامیداشت کشیش پیتر، یکی از 12 یار عیسی مسیح، به این نام گذاشته شده است.

3- به طور میانگین 130 روز از سال، نمای این شهر برفی است و در آنجا میانگین حداقل دما به منفی 13 درجه می‌رسد.

4- چهارمین رودخانه بزرگ اروپا به نام Neva و نزدیک به 600 پل در این شهر، زیبایی دو چندانی به طبیعت آنجا داده است.

5- شب‌های سفید این شهر دیدنی می‌باشد. در حد فاصل ماه‌های اردیبهشت تا تیر، خورشید در نزدیکی نیمه شب، نه به طور کامل غروب می‌کند و آسمان روشنایی نسبی دارد. از طرف دیگر خورشید در ساعت 3 بامداد طلوع می‌کند.

سن پترزبورگ را به واسطه وجود 40 رودخانه و 42 جزیره در آن و وجود آثار دیدنی بسیار، با نام های موزه در فضای باز و همچنین ونیز شمالی می‌شناسند.

6- دومین و قدیمی ترین موزه بزرگ جهان، موزه آرمیتاژ یا هریمتاژ (Hermitage) است که با بیش از 3 میلیون آثار فرهنگی و هنری و وجود سالن‌های مجزا برای آثار بسیاری از کشورهای جهان، در این شهر خودنمایی می‌کند. باید بدانید اگر به تمامی آثار این موزه فقط یک دقیقه نظاره کنید، 8 سال زمان می‌برد تا بتوانید همه‌ی آن‌ها را ببینید.

7- مجموعه‌ی کاخ زمستانی (Winter Palace) محل اقامت خانواده‌های سلطنتی روسیه در سال‌های نه چندان دور این شهر بوده است.

8- کلیسای اسحاق (Isaac Cathedral) و خیابان نوسکی (Nevesky) از دیگر جاذبه های این شهر محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام