سیستم آموزشی هلند، یکی از ده سیستم آموزشی برتر دنیا

آموزش از مهم‌ترین عوامل پیشرفت کشورهاست. با این وجود و در عصر حاضر که سرعت پیشرفت علوم مختلف بی‌سابقه است، هنوز هم در تمام دنیا آموزش به صورت برابر و با کیفیت مطلوب وجود ندارد. در این ویدیو با سیستم آموزشی کشور هلند به عنوان یکی از ده سیستم آموزشی برتر دنیا بیشتر آشنا شوید.

360 بازدید
14/تیر/1397
00:06:35
اشتراک گذاری
4

سیستم نوین آموزشی هلند | مجله آنی بین

سیستم آموزشی هلند از نظر کیفیت آموزشی رتبه بالایی دارد. در این ویدیو یکی از مدرسه های شهر نایمخن هلند انتخاب شده است که در محله ای که مردمش از نظر مالی، جزء طبقه متوسط رو به پایین هستند، قرار دارد. دانش آموزان در این مدرسه فقط علم و دانش فرا نمی‌گیرند، بلکه شخصیت آنها شکل می‌گیرد.
در سیستم آموزشی هلند بچه ها از چهار سالگی به مدرسه می‌روند. دانش آموزان در اداره مدرسه مشارکت دارند. آن‌ها خودشان انتخاب می‌کنند که چه چیزی فرا بگیرند. شیوه تدریس با موضوع مورد تدریس به صورت ملموس ارتباط دارند. یادگیری مفاهیم درسی با تفریح و سرگرمی همراه است. کار تیمی به بچه ها آموزش داده می‌شود تا مسئولیت پذیر شوند.

نایمِخن به واسطه شورای شهرش، به بهشت هلند معروف است. برای جلوگیری از تبعیض نژادی و طبقاتی در مدارس این شهر، ثبت نام در مدرسه، به شیوه اینترنتی صورت می‌گیرد تا مدارس قوی و ضعیف (مدرسه سیاه) نداشته باشند و دانش آموزان به صورت مخلوط در مدارس توزیع شوند.

معلم ها در هلند هیچوقت اجازه ندارند به کسی بگویند، خنگ هستی. آنها سعی می‌کنند دانش آموزان را تشویق کنند.

معلم ها به دانش آموزان مهاجر کمک می‌کنند تا زبان هلندی را فرا بگیرند و به سطح دانش آموزان هلندی برسند. معلم پای تخته سیاه نمی‌ایستد، بلکه به میان شاگردان می‌آید، قبل از شروع کلاس برای آنها لطیفه می‌گوید و برای اینکه شاگردان در کلاس روی درس متمرکز باشند، شیوه های خلاقانه ای را اجرا می‌کنند. به هر یک از دانش آموزان تکلیف خانه جداگانه ای داده می‌شود. از فاصله بین معلم و شاگرد خبری نیست. در این سیستم آموزشی پویا آموزگاران پیوسته آموزش می‌بینند.

حتما ببینید: رمز و راز موفق ترین سیستم آموزشی جهان در کشور فنلاند

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام