علاقه به همسرتون رو بروز بدید

مهر و محبت در یک رابطه بسیار مهم و اثرگذار است. بسیاری از افراد پس از گذشت مدت کوتاهی از رابطه، دیگر مثل روزهای اول، علاقه خود را بروز نمی دهند. دلیل درصدی از جدایی ها نیز همین اشتباه است. کافیست عشق واقعی خود را به طرف مقابلتان نشان دهید.

199 بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:00:51
اشتراک گذاری
5

نوع سخن گفتن و لحن آن، در تحکیم زندگی، موثر بوده و زن و مرد باید به ویژگی های جنسیتی در صحبت کردن با همسر خود توجه کنند. بسیاری از اوقات زن یا مرد بدون توجه به ویژگی و حساسیت روحی و روانی جنسیتی، با همسرش در مورد موضوعی سخن می گوید که گاهی اوقات این موجب برآشفته شدن و ناراحتی طرف مقابل می‌شود.
با گفت و گو و صحبت درباره موضوعات متفاوت، از طرز فکر همسرتان در مورد مسائل مختلف آگاه خواهید شد. در ادامه به چند مورد از مهارت‌های گفتگو با همسر اشاره می‌کنیم.


آموزش مهارت سخن گفتن با همسر

 

  • مهم‌ترین مهارتی که همسران باید یاد بگیرند، مهارت گوش‌دادن است. اگر فرد با تمام وجود به صحبت‌های همسر خود گوش بدهد، در واقع به او می‌فهماند که برایش اهمیت دارد، که نیازهای او را درست درک کند و برای برآورده‌شدن آنها قدم بردارد. در گفت و گو بین زوجین، یکی گوینده و دیگری شنونده است و هر کدام اگر به درستی کارشان را انجام دهند، یک گفتگوی با آرامش بینشان اتفاق می‌افتد.

  • آقایان وقتی با یکدیگر صحبت می‌کنند در طول صحبت خود از مقدمه و نکات اصلی و در پایان از نتیجه‌گیری بهره می‌گیرند. بنابراین خانم‌ها در صحبت با همسرانشان به این نکات دقت کنند.

اشتباهات زن و شوهر در گفتگوها

 

  • زوجین باید دقت داشته باشند در چه بخشی از گفتگویشان وارد بحث می‌شوند که در همان زمان باید سکوت کنند. علاوه بر این، لحن صحبت‌کردن خیلی مهم است. پس با لحنتان نیاز عاطفی همسرتان را برآورده کنید. در صحبت‌کردن با همسرتان از جملاتی استفاده نکنید که شخصیت او خرد شود و یا او را خشمگین کند.

  • خانم ها گاهی برای بیان خواسته خود از کنایه استفاده می‌کنند و این در حالی است که اکثر اوقات همسرشان متوجه خواسته آنها نمی‌شوند و این باعث شروع ناراحتی بین آنها می‌گردد. چراکه آنها متصور هستند همسرشان متوجه خواسته آنها شده ولی عکس‌العملی نشان نمی‌دهد.

  • یادتان باشد قفل دل همسرتان را با احترام گذاشتن به او در حضور دیگران، قدردانی کردن، انعطاف پذیری در رفتارتان، گوش کردن به حرف هایش و ایده‌پردازی و خلاقیت در زندگی، می‌توانید باز کنید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام