غذاهایی که به طور تصادفی ایجاد شده اند

در این ویدئو به تاریخچه پیدایش 5 غذا که به صورت تصادفی بوجود آمده اند می پردازیم. برگه ذرت، چیپس سیب زمینی، سالاد سزار، بستنی یخی و بستنی قیفی از جمله مواردی است که در این ویدئو خواهید دید. همچنین می‌توانید تاریخچه ساندویچ و پیتزا را در پایین مطالعه کنید.

307 بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:01:59
اشتراک گذاری
6

زمانی که غذایی درست می‌کنیم، لذت‌بخش خواهد بود تا کمی هم از تاریخچه آن بدانیم. در این مطلب به بررسی ساندویچ و پیتزا می‌پردازیم.

تاریخچه ساندویچ را بدانید


ساندویچ

نام ساندویچ برگرفته از نام جان مونتاگو، ارل چهارم ساندویچ  می‌باشد. یکی از سرگرمی‌های این مرد انگلیسی قمار بود و تمام وقتش رو با این کار پر می‌کرد و برای خوردن غذا وقت کم می‌آورد. بابت این موضوع دستور داد غذای او را بین دو تکه نان بپیچند و سر میز قمار او ببرند. با تکرار این کار و هم‌چنین تقلید دوستانش از او در اینگونه غذا‌خوردن بود که ساندویچ اختراع شد.

 

تاریخچه پیتزا را بدانید


پیتزا

غذایی که ما ایرانی‌ها به شدت دوستش داریم. متداول‌ترین روایتی که در مورد تاریخچه ایجاد پیتزا مطرح می‌شود این است که پیتزا برای اولین بار در قرن هفدهم در ناپلز ایتالیا درست شد. جالب است بدانید در ابتدا پیتزا غذای مردم فقیر بود و با ترکیبی از خمیر نان، گوجه تازه، پیاز، ریحان و پونه کوهی درست می‌شد. این پیتزا در آن زمان توسط گاری‌های دستی برای ماهیگیرانی که گرسنه از صید برمی‌گشتند، به فروش می‌رسید. این غذا آنقدر دلچسب بود که مردم برای چشیدن آن از شهرهای مجاور به ناپلز سفر می‌کردند. پس از آن بود که بسیاری از مردم اطراف ناپلز یاد گرفتند پیتزا را در خیابان‌های شهرشان بفروش برسانند و این‌چنین اولین رستوران پیتزافروشی در ناپلز دایر گردید. از این‌روست که پیتزافروشی‌های این شهر همچنان معروف است.
سناریوی دیگری نیز مطرح است که برای شما خواننده ایرانی جذاب خواهد بود. روایت می‌شود پیتزا ‌ابتدا به ایرانیان تعلق داشته است. سربازان داریوش بودند که بر روی سپرهای خود نوعی نان پهن می‌پختند و روی آن را پنیر و خرما می‌ریختند. یونانی‌ها پختن این نوع نان را از ایرانیان فرا گرفتند. در ادامه این نان از یونان به روم و سپس به جنوب ایتالیا رفت.


نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام