مسکو، میزبان جام جهانی 2018 روسیه

مسکو پایتخت کشور روسیه خود را آماده برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی جهان در سال 2018 می‌کند. این جام جهانی به دلیل وجود مکان‌های گردشگری جذاب و دیدنی در مسکو برای هوادارن فوتبال بسیار لذت بخش است. با دیدن این ویدیوی چشم‌نواز، قطعا به وجد خواهید آمد. با آنی بین در جام جهانی 2018 همراه باشید.

199 بازدید
15/خرداد/1397
00:01:30
اشتراک گذاری
6

کاخ بزرگ کرملین روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان است و مسکو به عنوان پایتخت این کشور در دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و با نزدیک به 12 میلیون جمعیت ششمین شهر پرجمعیت دنیا و پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا به شمار می‌آید. متروی مسکو با عمیق‌ترین تونل‌ها، پس از متروی توکیو بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا داراست. 4 فرودگاه بین‌المللی و 9 ایستگاه راه‌آهن، سیستم حمل و نقل مدرن و گسترده این شهر را به رخ می‌کشد. در ادامه مقاله بهترین‌های مکان‌های گردشگری مسکو را به شما معرفی می‌کنیم.


1- کاخ کرملین

کاخ کرملین قرن پانزدهم میلادی درکرانه شمالی رود مسکو ساخته شد و در سال 1849 شکل کنونی خود را بدست آورد. کاخ جدید دارای 700 اتاق از جمله آپارتمان‎های شخصی رییس جمهور روسیه می‌باشد. در سال 1961 عمارت جدیدی برای اجرای نمایش‎های تئاتری و جشن‎های عمومی به کرملین اضافه گردید. این کاخ دارای قصرها و کلیساهای متعددی است که دیوارها و برج‌های آن توسط طراحان ایتالیایی ساخته شده است و به عنوان پربازدیدترین مکان در این شهر به شمار می‌آید.


2- میدان سرخ

میدان سرخ به عنوان اثر ثبت شده یونسکو، دربرگیرنده برخی از مهمترین نمادها و مکان های تاریخی مسکو مانند کلیسای سنت باسیل و کاخ کرمیلن است. این میدان هر ساله میزبان کنسرت‌ها و فستیوال های فرهنگی و هنری بسیاری می‌باشد.


3- مترو مسکو

مسافران و گردشگران متروی مسکو را با دیدنی‌ترین ایستگاه‌ها در جهان می‌شناسند. نقاشی‌های زیبا بر روی دیوارها و دکوراسیون داخلی آن بسیار باشکوه است، طوریکه هر یک از این ایستگاه‌های آن داستان تاریخی‌ای را نقل می‌کنند. این مترو یکی از قدیمی‌ترین متروهای شهری در جهان محسوب می‌شود و دارای ساختار ریلی هوشمندانه‌ای است. با توجه به میزبانی روسیه در جام‌جهانی 2018 در مترو مسکو سرمایه‌گزاری‌های بیشتری صورت گرفته است.


4- مجسمه بزرگ پیتر یکم

این مجسمه در کنار رود موسکوا و جنوب کاخ کرملین قرار دارد. این بنای تاریخی با 98 متر ارتفاع و 1000 تن وزن به افتخار 300 سال نیروی دریایی روسیه که توسط پیتر یکم تاسیس شده بود، ساخته شد.


ساختمان زیبای هتل اوکراین روسیه

5- دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی لومونُسُـف مسکو (The Lomonosov Moscow State University) دارای معماری فوق العاده و بی‌نظیر و دارای ساختمان آموزشی با ارتفاع بسیار بلند است و به گفته بسیاری 18 سال طول می‌کشد تا از همه اتاق‌ها آن بازدید شود! ساختمان این دانشگاه تا دهه 90 میلادی بلندترین ساختمان اروپا به شمار می‌آمد چراکه برج اصلی آن 240 متر ارتفاع دارد.


6- برج مخابراتی اوستانکینو

برج مخابراتی اوستانکینو (Ostankino) با ارتفاع 540 متر، برج رادیویی و تلویزیونی در مسکو، بلندترین برج در اروپا و یازدهمین برج بلند دنیا محسوب می‌شود. قسمت‌هایی از برج شیشه‌ای و قدم زدن در آن‌جا با کمی ترس همراه است ولی دیدن منظره شهر از بالای این برج شما را وسوسه می‌کند، که بر ترس خود غلبه کنید.


7- آرامگاه لنین

آرامگاه لنین، اولین رهبر اتحاد جماهیر شوروی در میدان سرخ مسکو و در نزدیکی کاخ کرملین قرار دارد. جسد لنین پس از مرگ مومیایی شد و در بخشی به نام قبر سرخ در خارج از کاخ کرملین نگهداری می‌شود. این منطقه امنیتی است و فقط در ساعات مشخصی برای بازدید عموم باز است. همچنان بعد سال‌ها گردشگران زیادی برای دیدن لنین در محفظه‌ای شیشه‌ای، به مسکو سفر می‌کنند. نکته جالب توجه اینکه آنها در هنگام ورود باید به جسد وی ادای احترام کنند.


8- کلیسای سنت باسیل

یکی از جاذبه‌های گردشگری واقع در میدان سرخ مسکو و نماد کشور روسیه، کلیسای سنت باسیل (Saint Basil's Cathedral) با قدمتی 450 ساله می‌باشد. گنبدهای رنگارنگ این کلیسا بیش از هر چیزی نگاه گردشگران را به خود جلب کرده است.


9- کلیسای جامع مسیح منجی

کلیسای جامع مسیح منجی (Cathedral of Christ the Saviour) در بخش شمالی رود موسکوا و در جنوب غربی کاخ کرملین با ارتفاع 103 متر به عنوان بلندترین کلیسای ارتدکس جهان قرار دارد. نقل شده است پس از شکست ناپلئون در روسیه به افتخار مسیح و نجات مردم در جنگ، این کلیسا ساخته شد.


10- بنای یادبود فتح فضا

این بنای تاریخی از جنس تیتانیوم و با ارتفاع 107 متر، موشکی را نشان می‌دهد که در راه رسیدن به فضاست و به افتخار برنامه‌های فضایی روسیه در سال 1964 ساخته شد.


11- آرامگاه سرباز گمنام و شعله جاویدان

این آرامگاه، یادبودی از سربازان کشته شده در جنگ جهانی دوم و در کنار مقبره لنین می‌باشد. در کنار آن یک جایگاه ستاره شکل برای مشعلی که همیشه روشن است، وجود دارد.


12- هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین

یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر مسکو، هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین می‌باشد که هفتگانه آن عبارتند از ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو، مجتمع مسکونی در بلوار کاتلنیچسکایا، ساختمان وزارت خارجه روسیه، هتل اوکراین، هتل لنینگراد، مجتمع مسکونی در میدان کودرینسکایا و ساختمان اداری مسکونی برج دوشکین.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام