موزیک ویدیوی رسمی مراکش در جام جهانی روسیه

تماشای موزیک ویدیوی رسمی کشور مراکش در جام جهانی 2018 که بسیار جذاب و سرشار از غرور و هیجان ملی کشورشان است، را از دست ندهید. مراکش در گروه دوم مسابقات جام جهانی روسیه با ایران در یک گروه قرار دارد و جالب تر اینکه اولین بازی این دو کشور در این تورنمنت با یکدیگر است. با آنی بین در جام جهانی 2018 همراه باشید.

297 بازدید
21/خرداد/1397
00:01:47
اشتراک گذاری
6

درباره تاریخچه مراکش

مراکش یا مغرب کشوری است که در شمال غربی آفریقا قرار دارد. این کشور از شمال با دریای مدیترانه، از جنوب با کشور موریتانی، از غرب با اقیانوس اطلس و از شرق با کشور الجزایر همسایه می‌باشد. پایتخت مغرب شهر رباط است. به بهانه موزیک ویدیوی رسمی کشور مغرب در جام جهانی 2018 روسیه، نگاهی به موسیقی این کشور می‌اندازیم. موسیقی جایگاه ویژه‌ای در بین مردم آن کشور دارد و همه تاریخشان را می‌توان در ترانه ها و موسیقی آنجا جستجو کرد. انواع موسیقی کلاسیک، پاپ، بربری و عربی در این سرزمین وجود دارد. نقل قصه و رقص، گاهی همراه موسیقی آن مردمان آمیخته می‌شود. موسیقی و رقص گروه الاندلس که یکی از گروههای موفق موسیقی است و در کشور آمریکا فعالیت می‌کند، توانسته معرف آثار مراکشی و عربی بسیاری به موسیقی جهان باشد.


دانستن نکات جالبی در مورد مراکش شاید خالی از لطف نباشد

نام عربی مراکش المغرب الاقصی به معنی غربی‌ترین، به موقعیت مراکش به عنوان غربی‌ترین کشور عربی جهان اشاره دارد.

1- مراکش در فاصله 13 کیلومتری اروپا قرار دارد.

2- در این کشور رنگ لباس عزاداری، سفید است.

3- شیر بربری، حیوان ملی این کشور به شمار می‌آید.

4- یکی از بزرگترین تولید کننده های حشیش در جهان محسوب می‌شود.

5- در مراکش برای محافظت پوست در برابر شدت آفتاب باید کلاه بر سر گذاشت، از این بابت این کشور را با نام شهر قرمز نیز می‌شناسند.

6- در این کشور اگر عاشق شدید، باید بدانید نماد عشق قلب نیست، بلکه جگر است.

7- کوسکوس به عنوان غذای معروف مراکشی‌ها از گوشت، سبزیجات و نشاسته گندم تهیه می‌شود.

8- در سال 1942 کازابلانکا به عنوان بهترین فیلم، برنده جایزه اسکار شد. نام این فیلم از اسم یکی از شهرهای معروف مراکش گرفته شده است.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام