نمادهای رسمی جام جهانی از سال 1966 تا سال 2018

در این ویدیو با نماد های رسمی جام جهانی 1966 انگلستان تا 2018 روسیه آشنا شوید. ویلی به عنوان اولین نماد رسمی این تورنمنت در جام جهانی انگلستان و زابیواکا به عنوان آخرین در جام جهانی روسیه می باشند. از نگاه شما جذاب ترین نماد مربوط به کدام جام جهانی است؟ با آنی بین در جام جهانی 2018 روسیه همراه باشید.

370 بازدید
04/تیر/1397
00:01:48
اشتراک گذاری
3

نمادهای جام جهانی فوتبال از سال 1966 تا 2018

انگلستان 1966:

اولین دوره ای از این تورنمنت بود که نماد شانس برای آن معرفی می‌شد. در جام جهانی 1966 انگلستان ویلی شیره نماد رسمی این مسابقات بود.


مکزیک 1970

عروسک شانس این دوره خوآنتینو به معنی خوآن کوچولو نام داشت. خوآنتینو پسر بچه‌ای با کلاه معروف مکزیکی به نام سامبررو و لباس تیم ملی این کشور بود.


آلمان غربی 1974

عروسک شانس آلمانی ها دو پسربچه به نام های تیپ و تَپ بودند که لباس تیم ملی آلمان را به تن داشتند.


آرژانتین 1978

گوشیتو عروسک شانس آرژانتینی‌ها نام داشت؛ این‌بار هم پسری با لباس تیم ملی فوتبال آژانتین که یک کلاه بر سر و شلاقی در دست داشت.


اسپانیا 1982

اسم عروسک شانس اسپانیایی‌ها نارانجیتو، پرتقالی با لباس تیم ملی اسپانیا بود. پرتقال از نماد میوه‌های مردم اسپانیاست و اسمش نارانجا که در اسپانیولی به معنی پرتقال است.


مکزیک 1986

بعد اسپانیا که میوه پرتقال را نماد شانس جام جهانی 1982 انتخاب کرد، مکزیکی‌ها هم فلفل ‌هالاپینو را پیشنهاد دادند که یک کلاه سامبررو روی سرش قرار داشت.


ایتالیا 1990

ایتالیا نمادی متفاوت از طرح های قبلی پیشنهاد داد. چائو نماد شانس این دوره یک عروسک چوبی با سری به شکل توپ و بدنی به رنگ پرچم ایتالیا بود. چائو در زبان ایتالیایی به معنی سلام است. در طراحی توپ این نماد به تاریخ و هنر ایتالیا توجه شده بود.


ایالات متحده‌ی آمریکا 1994

مردم آمریکا سگی به نام استرایکر که لباس تیم ملی ایالات متحده را بر تن داشت، به عنوان نماد بازی‌ها انتخاب کردند. سگ در این کشور رایج‌ترین حیوان خانگی به حساب می‌آید.


فرانسه 1998

خروس نماد کشور فرانسه است و همواره روی لباس‌های تیم ملی این کشور تصویر این حیوان وجود دارد. بدیهی بود که خروسی به نام فوتیکس نماد جام جهانی 98 فرانسه باشد. فوتیکس از ترکیب تو کلمه‌ی فوتبال و آستریکس به عنوان یک شخصیت مشهور فرانسوی بدست آمده است.


کره - ژاپن 2002

در این دوره آتو، کاز و نیک سه عروسک شانس مسابقات معرفی شدند. این سه شخصیت متناسب با حال و هوای آدم‌های نسل کامپیوتر و دنیای آینده طراحی شده بودند. اسم آنها آنلاین و از طریق فروشگاه‌های مکدونالد در کشورهای میزبان رای‌گیری شد.


آلمان 2006

شیر، دوباره به عنوان عروسک شانس بازی‌ها انتخاب شد؛ این‌بار آلمانی ها شیر با لباس تیم ملی آلمان را معرفی کردند! جالب اینکه این نماد دو اسم داشت. یکی گولئو ترکیب دو کلمه گل و لئون و دیگری پیله که در زبان محاوره‌ی آلمانی به معنی فوتبال است.


آفریقای جنوبی 2010

زاکومی عروسک شانس این دوره، یک یوزپلنگ با رنگ‌های رایج لباس‌های ورزشی آفریقای جنوبی یعنی زرد و سبز بود. زاکومی ترکیب زا مخفف آفریقای جنوبی در زبان محلی و کومی به معنی شماره‌ی 10 است.


برزیل 2014

فولکو عروسک شانس بازی‌ها معرفی شد. فولکو جانوری بومی و در معرض انقراض در برزیل است که آرمادیلو نام دارد. نام نماد این تورنمنت ترکیب فوتبال و اکولوژی است که اهمیت محیط زیست را مخاطبان فوتبال نشان می‌دهد.


روسیه 2018

زابیواکا عروسک شانس روس‌هاست که یک گرگ با لباس تیم ملی روسیه می‌باشد. زابیویکا در روسی به معنی "کسی که امتیاز می‌گیرد" و نماد اجتماعی بودن و اعتماد به نفس بالاست.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام