نیژنی نووگورود روسیه یکی دیگر از میزبان های جام جهانی 2018

معتقدند نیژنی نووگورود بعد مسکو و سن پترزبورگ پایتخت سوم روسیه می باشد که به عنوان یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه انتخاب شده است. در این ویدیو می توانید جاذبه های این شهر را به صورت اجمالی مشاهده کنید. با آنی بین در جام جهانی 2018 روسیه همراه باشید.

233 بازدید
06/تیر/1397
00:01:16
اشتراک گذاری
4

شهر نیژنی نووگورود روسیه یکی دیگر از میزبان های جام جهانی 2018

نیژنی نووگورود در ساحل جنوبی رود ولگا قرار گرفته است. رود آکاهم از میان شهر عبور و آن را به دو منطقه تقسیم می‌کند. در سال های اخیر، صنعت فناوری اطلاعات روسیه در این شهر متمرکز شده و صنایع مهندسی این شهر رونق خوبی گرفته است. نیژنی نووگورود دارای آب و هوای مرطوب است و آب و هوایی شبیه به مسکو با زمستان هایی کمی سردتر دارد.


در ادامه نگاهی به مناطق گردشگری شهر می‌اندازیم.

مجموعه کرملین: کرملین با دیوارهای بلندش و یازده برجش در قرن شانزده میلادی ساخته شده و یکی از کلیساهای فعال آن، کلیسای حضرت میکائیل است. پشت این کلیسا، نزدیک یادبود قهرمانان جنگ جهانی دوم، مشعلی وجود دارد که قرن هاست خاموش نشده است.

موزه ساخارف: حکومت شوروی فیزیکدان بزرگ مخالف دولت و برنده جایزه نوبل یعنی آندری ساخارف را به نیژنی نووگورود تبعید کرده بود و این موزه که در محل زندگی ساخارف قرار دارد، زندگی این شخصیت را نشان می‌دهد.

استادیوم نیژنی نووگورود جام جهانی 2018 روسیه


موزه های گورکی: در نیژنی نووگورود همه خانه هایی را که گورکی نویسنده معروف روسی در آنها زندگی یا کار می‌کرده است، به موزه تبدیل کرده‌اند.

موزه معماری ولگای سفلی: این موزه‌ی روباز با فضایی جنگلی، مجموعه ای از ساختمان های سنتی چوبی را در خود جای داده است که مهمترین ساختمان این مجموعه، کلیسای پکروسکایا می‌باشد که عمرش به سال 1731 بر می‌گردد.

صومعه ماکارف: روستای آرام ماکاروو در 60 کیلومتری نیژنی نووگورود قرار گرفته است. دیوارهای سنگی و گنبدهای کلیساهای صومعه‌ی ماکارف در این روستا چشم نواز است. در حال حاضر صومعه بعد بازسازی 4 کلیسای فعال دارد.

استادیوم نیژنی نووگورود نماد زینت شهر: استادیوم در محل تقاطع رودخانه ولگا و اوکا واقع شده است. معماری استادیوم با مناطق تاریخی نیژنی نووگورود همخوانی دارد. در این استادیوم علاوه بر بازی تیم های سوئد و جمهوری کره، آرژانتین و کرواسی، انگلستان و پاناما، سوئیس و کاستاریکا از مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه، یک مسابقه یک هشتم نهایی و یک مسابقه یک چهارم نهایی نیز برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام