شهر روستوف روسیه و ورزشگاه روستوف آرنا میزبان جام جهانی 2018

روستوف آن دان روسیه، شهری که مورد توجه گردشگران و تماشاگران مسابقات جام جهانی 2018 قرار خواهد گرفت. در ورزشگاه روستوف آرنای این شهر، پنج مسابقه شامل چهار مسابقه از مرحله گروهی و یک مسابقه از مرحله یک هشتم نهایی برگزار می‌شود. با آنی بین در جام جهانی 2018 همراه باشید.

227 بازدید
02/تیر/1397
00:01:19
اشتراک گذاری
3

ورزشگاه روستوف آرنا میزبان جام جهانی 2018 روسیه

روستوف آن دان (Rostov-on-Don) شهری بندری در شمال روسیه می‌باشد که به عنوان یکی از شهرهای میزبان تورنمنت جام جهانی 2018 روسیه انتخاب شده است. با توجه به اینکه روستوف شهری در کرانه رود دان می‌باشد، این نام را به خود گرفته است.
خیابان پوشکین بزرگترین خیابان شهر روستوف است. در حاشیه این خیابان دو پارک مهم شهر قرار دارد. فضای سبز این خیابان، رستوران ها و مغازه های تجاری مهم شهر در این خیابان شلوغ وقت گردشگران فوتبال را پر خواهد کرد. بازدید از رود دون و قدم زدن اطراف آن بسیار آرام بخش است و شب‌ها پاتوق و تفریحگاه جذابی به شمار می‌آید. باغ وحش رستوف، با انواع حیوانات از قبیل شتر، شاهین، زرافه، خرس قطبی، خزندگان، ماهی یکی از بزرگترین باغ وحش ها در روسیه است. تئاتر آکادمیک ماکسیم گورکی (Maxim Gorky) مکانی مشهور برای اجرای نمایشنامه های کمدی، دراماتیک، و کنسرت ها است. کلیسای جامع Bogoroditsa بزرگترین کلیسای جامع در شهر رستوف است که نگاه گردشگران را به خود جلب می‌کند.
استادیوم روستوف آرنا، به منظور میزبانی از رقابت های جام جهانی 2018 ساخته شده است و قرار است پس از پایان این رقابت‌ها، باشگاه فوتبال روستوف که سردار آزمون را در ترکیب خود دارد، به این ورزشگاه کوچ کند. روستوف آرنا، میزبان چهار مسابقه از مرحله گروهی و یک مسابقه از مرحله یک هشتم نهایی خواهد بود. عملیات احداث این ورزشگاه 45 هزار نفری در سال 2013 آغاز و در سال 2018 به پایان رسید و در تاریخ 15 آپریل 2018 با برگزاری دیدار بین تیم‌های روستوف و خاباروفسک، به طور رسمی افتتاح شد. طراح روستوف آرنا از کوه های Kurgans که در همین ناحیه می‌باشد، برای طراحی این استادیوم الهام گرفته است.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام