ولگوگراد و یکاترینبورگ میزبانان جام جهانی روسیه

یکاترینبورگ یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای روسیه و ولگوگراد، شهری با مجسمه مامایف گورکان، به عنوان بزرگ ترین تندیس زن جهان میزبانان جام جهانی 2018 روسیه می‌باشند. در این ویدیوی کوتاه با این دو شهر تاریخی و صنعتی روسیه بیشتر آشنا شوید. با آنی بین در جام جهانی 2018 روسیه همراه باشید.

128 بازدید
14/تیر/1397
00:02:29
اشتراک گذاری
3

ولگوگراد و یکاترینبورگ میزبانان جام جهانی روسیه

یکاترینبورگ یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای روسیه و میزبان جام جهانی 2018 می‌باشد. برای چشیدن عطر و طعم غذاهای محلی روسیه به این شهر حتما سفر کنید. یکاترینبورگ از جمله شهرهایی از روسیه است که مکان های گردشگری فراوانی دارد. در ادامه با برخی از این اماکن بیشتر آشنا می‌شویم.

1- پلوتینکا (Plotinka) یکی از قدیمی ترین ساختمان های روسیه است که در اطراف آن رودخانه ای زیبا وجود دارد. دوست داران تاریخ و علاقه مندان به عکاسی برای استراحت و گرفتن عکس به پلوتینکا می‌آیند.

2- صومعه گانینا یاما (Monestary Ganina Yama) مکانی جهت تدفین خانواده تزار روسیه است. این مکان صومعه زیبایی است که وقف کشته شدگان خانواده سلطنتی می‌شود.

3- کلیسای خونین (Church on the Blood)در محل اعدام آخرین تزار روسیه بنا شده است و با توجه به اینکه در کنار این کلیسا همسر پادشاه، پنج کودک و نوکران آن ها نیز کشته شده اند، به همین دلیل تحت عنوان کلیسای خونین نامیده می‌شود.

4- پارک ویکتوری (Victory Park) یک پارک جنگلی بزرگ در مرکز یکاترینبورگ است. در طول تابستان، بازدیدکنندگان در این پارک دوچرخه اجاره می‌کنند و گلف و والیبال ساحلی بازی می‌کنند و در طول زمستان نیز بازدیدکنندگان با ورزش های زمستانی وقت خود را می‌گذرانند.

مجسمه مامایف گورکان، به عنوان بزرگ ترین تندیس زن جهان با ارتفاع 82 متر در این شهر قرار دارد. این تندیس، زنی را به تصویر کشیده که در یک دست شمشیر دارد و آماده دفاع از سرزمینش است و دست دیگرش باز و آزاده است و نمادی از دعوت دشمنان و آمادگی برای مقابله با آنان است.

5- موزه معدن شناسی اورال (Ural Mineralogy Museum) توسط ولادیمیر پلینکو در سال 1970 میلادی تاسیس شده است. این موزه دارای مجموعه ای قطعات شامل مواد معدنی، استخوان و سنگ های حجاری شده است که ولادیمیر پلینکو آنها را از سراسر روسیه و حتی از کشورهای دیگر جمع آوری کرده است.

ولگوگراد، شهری زیبا و تاریخی در سمت راست رودخانه ولگا با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر در جنوب غربی روسیه واقع و به عنوان یکی از شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی 2018 انتخاب شده است. ولگوگراد به عنوان یک شهر صنعتی، یادگارهای زیادی از جنگ جهانی دارد. ولگوگراد بزرگ ترین نیروگاه برق در اروپا در ولگوگراد است. طولانی ترین خیابان روسیه به نام "پرودول نایا یولیتسا" به طول 50 کیلومتر در این شهر واقع است. دریاچه نمک التون به عنوان بزرگترین دریاچه نمک در ولگوگراد یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است.

در طول جنگ جهانی دوم، بیش از 90 درصد از خانه ها در این شهر ویران شد و تنها 32 هزار نفر از 450 هزار نفر جمعیت این شهر، زنده ماندند. از اینرو لقب ولگوگراد شهر قهرمان لقب است.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام