چگونه از شر درد پشت و شانه خلاص شویم؟

امروزه بسیاری از افراد با درد در ناحیه پشت و شانه ها روبرو هستند. عدم انجام فعالیت های ورزشی سالم، نشستن نادرست پشت میز کار، داشتن عادت های نادرست در هنگام خوابیدن و ... از عواملی است که باعث بروز درد در بدن می‌شود. اما اگر شما نیز دچار این مشکلات هستید، می‌توانید با انجام برخی نرمش‌ها نظیر آنچه در ویدئو خواهید دید، از شر آن خلاص شوید!

3.1K بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:00:57
اشتراک گذاری
8

درد شانه و پشت

کسانی که درد شانه آنها را اذیت می‌کند، همیشه از سفتی آن شکایت دارند و به همین دلیل است که به سختی دستشان را به پشت خود رسانده و یا موهای خود را شانه می‌کنند.
انجام یک سری تمرینات ورزشی می‌تواندبه عضلات شانه آسیب وارد کند. بنابراین قبل از انجام هر حرکت ورزشی از پزشک خود مشورت بگیرید. ورزش کششی برای برخی دردهای شانه‌ای بسیار توصیه می‌شود. چرا که کمک می‌کند عضلات شل شده و حرکت شانه روان تر شود.


تمرین و نرمش برای درد شانه و پشت

ورزش در درمان درد کمر و پشت چه فوایدی دارد؟

ورزش منظم، وزن افراد چاق را کاهش می‌دهد و به حالت مناسب می‌رساند و در عین حال موجب افزایش انعطاف بدن میشود.
باعث افزایش توانایی حرکتی بدن در جهات مختلف می‌شود و دردهای کمر ناشی از خشکی را برطف می‌کند. هر چه عضلات بدنمان قوی‌تر باشند، حفاظت از ستون فقرات با امکان بیشتری میسر می‌شود.
دیسک‌های آسیب‌دیده توسط عضلات قوی محافظت می‌شوند و کمردرد‌های ناشی از صدمات دیسک را درمان نمایند.


3 تمرین برای کاهش درد شانه و پشت


ورزش ساده شانه برای کاهش درد شانه و پشت

1. ورزش ساده شانه: به جلو خم شوید و با یک دست میز و یا صندلی را به عنوان تکیه‌گاه بگیرید. دست دیگر خود را آویزان کنید و به طور فرضی با این دست‌تان دایره بکشید.تمرین و نرمش کشش گردن برای درد شانه و پشت

2. کشش گردن: دست راست خود را پشت‌تان قرار دهید و به کمک دست چپ‌تان سر خود را به سمت چپ خم کنید و گردن خود را بکشید. سپس رها کنید و این کار بالعکس انجام دهید.تمرین و نرمش کشش عضله دو سر بازو برای درد شانه و پشت

3. کشش عضله دوسر بازو: ابتدا دست راست خود را به‌طور مستقیم روبروی خود قرار دهید. با یک دست، انگشتان دست راست خود را بگیرید و به عقب بکشید و بعد با دست دیگر این کشش را تکرار کنید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام