چگونه خلاقیت خود را بهبود دهید؟

افزایش خلاقیت و بهبود آن بیشتر به شما و رفتارهایتان بستگی دارد. اما شاید دانستن برخی نکات ساده بتواند به شما در رسیدن به خلاقیت و شادابی بیشتر، کمک کند. در این ویدئو می پردازیم به راهکارهایی برای بهبود خلاقیت! البته مطالعه مطالب این صفحه نیز می تواند به شما در این رابطه کمک کند. شما می توانید نظرات خود را با دیگران نیز در میاد بگذارید.

227 بازدید
10/اردیبهشت/1397
00:01:02
اشتراک گذاری
4

چگونه موفق شوید؟

وقتی به افراد موفق نگاه می‌کنید، دنبال کلید‌های راز آلود برای موفقیت‌شان نگردید. آنها قطعا کارها و عادت‌های درستی را در زندگی‌شان انجام می‌دهند که شما اراده‌ی انجام آنها را ندارید. عده‌ای معتقدند موفقیت یعنی داشتن شغلی پر درآمد و برخی دیگر رسیدن به پیشرفت‌های علمی و تحصیلی را موفقیت می‌بینند. اما آنچه مهم به نظر می‌رسد برای رسیدن به موفقیت داشتن ضریب اشتباه کم است.


برای موفقیت زود بیدار شوید

سحرخیز باشید

یک راز بسیار مهم انسان‌های موفق، بیدار‌شدن زود از خواب و زمانی که دیگران خواب هستند، می‌باشد. بهترین زمان برای بیدار شدن ساعت 5 تا 6 صبح است. سخت به‌نظر می‌رسد ولی ارزش موفقیت را دارد.


برای موفقیت انضباط شخصی داشته باشید

انضباط شخصی داشته باشید

افراد موفق حتی وقتی حس کارکردن ندارند هم کارشان را انجام می‌دهند. اما افراد معمولی در این مواقع کار را رها می‌کنند. آنها حتی در نحوه لباس پوشیدن هم با افراد عادی متفاوت هستند و به این مسئله اهمیت زیادی می‌دهند.


برای موفقیت صادق باشید

صادق باشید

به نظر می‌آید صداقت در افراد موفق آنقدر واضح است که نیازی به توضیح نمی‌باشد. اما تصور کنید که شما باید خودتان را خوب نشان دهید، عملکرد قابل قبولی داشته و به هر قیمتی برنده باشید. در این شرایط صداقت، یک جنس نایاب می‌شود.


آرزو داشته باشید

آرزو شروع باور است و باید از دل و جان باشد. افرادی که آرزوهای عاقلانه دارند، به مرحله آفرینش دست خواهند یافت. احساسی روشن و نیرومند و نه خواستن از سر حرص و تملک.


برای موفقیت مهارت ارتباط موثر داشته باشید

ارتباط موفق و موثر داشته باشید

ارتباط موفق و موثر مهارتی است که رمز رسیدن به موفقیت در همه سطوح زندگی به‌شمار می‌آید. یادتان باشد همه ارتباط برقرار می‌کنند اما ارتباط خوب نیازمند داشتن مهارت است. برای اینکه در کار، تجارت و زندگی موفق شوید باید بتوانید تکنیک‌های ارتباطی را خوب فرا بگیرید.


برای موفقیت، اهدافتان را روی کاغذ بیاورید

اهدافتان را روی کاغذ بیاورید.

همیشه اهدافتان را روی کاغذ بنویسید. این کار موجب می‌شود صبح خود را با برنامه آغاز کنید. طوری این اهداف را بنویسید که گویی همین الان به آنها دست یافته‌اید. تکرار هر روز این کار باعث مثبت اندیشی و خوش فکری می‌گردد.

تدارک داشته باشید

برنامه‏‌های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت داشته باشد و برای روز مبادا برای خود تدارکات ببینید. اگر شما برای چیزی که از آن می‌‏ترسید یا به آن احتیاج ندارید، آماده باشید، آن را به سوی خود جذب خواهید کرد.


شکست را عاملی برای پیشرفت بدانید

شکست را عاملی برای پیشرفت بشناسید

افراد موفق از شکست در طول مسیر نمی‌ترسند و حتی با شجاعت و عزمی راسخ به سوی آن حرکت می‌کنند! بیشتر افراد از شکست و تبعات ناشی از آن می‌ترسند و سعی دارند که از آن جلوگیری نمایند. اما افراد موفق می‌دانند که اشتباهات، کمک می‌کنند تا بفهمیم که چه کاری را نباید انجام داد و برای رسیدن به موفقیت چه تجاربی نیاز است. اگر شکست نخورید برای آن آمادگی ندارید و اگر روزی با آن برخورد کردید لطمه‌ی جبران‌ناپذیری به شما وارد می‌شود.


برای موفقیت، خود را به چالش بکشید

خود را به چالش بکشید

سعی کنید به مسائل متفاوت نگاه کنید و هر روز به دنبال دیدهایی جدید درباره ایده‌های چالش برانگیز و شیوه‌های انتقال آنها به دیگر افراد باشید.


نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام