چگونه مصرف نوشیدنی های مضر را کاهش دهیم؟

طبق پژوهش محققان دانشگاه کرنل، مردم تمایل دارند 30 درصد بیشتر مایع داخل لیوان‌های عریض کوتاه، نسبت به لیوان‌های بلند باریک بریزند. بعد از دیدن این ویدیو و انتخاب لیوان مناسب می‌توانید مصرف نوشیدنی‌های مضر را کم کرده و مصرف آب را افزایش دهید.

162 بازدید
22/خرداد/1397
00:00:57
اشتراک گذاری
7

خطای دید ذهنی اتاق ایمز

ویدیو بالا نمونه‌ای از خطای دید است. خطای دید به ما یادآوری می‌کند که مغز و چشم‌ها می‌توانند فریبمان دهند. نمونه‌ای از خطاهای دید سرگرم کننده، خطاهای دید مبتنی بر پرسپکتیو است که مغز را دچار توهم می‌کند.

از مشهورترین این نوع خطاها می‌توان به اتاق ایمز اشاره کرد. شاید باور کردنی نباشد ولی دو نفری که در تصویر رو به رو مشاهده می‌کنید، دقیقا هم قد هستند. شما از طریق یک سوراخ به اتاق ذوزنقه ای شکل نگاه می‌کنید، که از آنجا کاملا مکعب می‌بینید. سقف و دیوارهای شیب‌دار و سایر موارد دستکاری شده در این اتاق، کاملا چشمان شما را فریب می‌دهند. این خطای دید پرسپکتیو است که باعث می‌شود قد این دو نفر را متفاوت مشاهده کنیم، حتی اگر فرد در اتاق مشغول راه رفتن باشد نیز همین توهم برای مغز ایجاد می‌شود. از اتاق ایمز برای ایجاد جلوه‌های ویژه در فیلم‌هایی مانند چارلی و کارخانه شکلات سازی و ارباب حلقه‌ها استفاده شده است.


طراحی اتاق ایمز یکی از مشهورترین خطاهای دید مبتنی بر پرسپکتیو، توسط متخصص چشم آمریکایی 80 سال پیش صورت گرفت.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام