چطور یک زندگی جدید را دوباره شروع کنیم؟

نویسنده داستان های هری پاتر معتقد است که خوشبختی در تاریک ترین لحظات زندگی سراغ انسان می آید، کافی است نا امید نشویم و طالب نور باشیم. توصیه های این ویدیو و همچنین مطالب تکمیلی پایین این صفحه، به شما برای شروع یک زندگی جدید کمک می کند.

484 بازدید
23/تیر/1397
00:01:08
اشتراک گذاری
4

چطور یک زندگی جدید را دوباره شروع کنیم؟ - آنی بین

اگر می خواهید در اوج احساس یأس، زندگی جدیدی را آغاز کنید، توصیه های تاثیرگذار زیر را انجام دهید:

1- از شر چیزهایی که به آن نیاز ندارید خلاص شوید.

هر روز سعی کنید چیزهایی که دیگر به آنها نیاز ندارید را از خود دور کنید. با این کار راحت تر می‌توانید یاد بگیرید شرایط را به نفع خودتان تغییر دهید و تابع محیط نشوید.


2- ورزش کنید.

اولین چیزی که هنگام ناامیدی باید به آن توجه کنید، بدن تان است. وقتی ورزش می‌کنید، ذهن به جای اینکه منفی بافی کند، از بدن تان دستور می‌گیرد و احساس بهتری خواهید داشت و ظاهر بهتری پیدا خواهید کرد.


3- با افراد جدید آشنا شوید.

با افراد جدید بر حسب شرایط منطقی آشنا شوید. این افراد به شما کمک می‌کند با محیط جدید ارتباط برقرار کنید و از محیط یاس آوری که در آن گرفتار شده‌اید خلاص گردید.


4- به خودتان استراحت بدهید.

دقیقا همین لحظه شما نیاز به استراحت دارید. گاهی فقط باید زندگی را نگه داشت و تا جایی که امکانپذیر است هیچ کاری نکرد و برای شروع مجدد انرژی جمع کرد.


5- یک زبان خارجی یاد بگیرید.

یادگیری یک زبان خارجی می‌تواند در بهبود زندگی شما موثر بوده و بر برخی موارد مثل فرصت های شغلی، سلامتی، روابط و ... اثرگذار باشد. زمانی که زبان دیگری را یاد بگیرید، درهای زیادی به روی تان باز خواهد شد.


6- عادات بد را ترک کنید.

برای اینکه پیشرفتی در زندگی داشته باشید، باید عادات و رفتارهای بد گذشته را کنار بگذارید، در غیر این صورت شما به رشد فردی نمی‌رسید. یادتان باشد اگر نتوانید عادات بد را ترک کنید، هیچ عادت خوبی وارد زندگی تان نخواهد شد.


7- آنچه را که می‌ترسیدید، انجام دهید.

آن چه را که از آن می ترسید انجام دهید. بدان معنا که با این که از چیزی می ترسیم، به کمک ذهن می توانیم به نبرد با آن بپردازیم و با روحیه مثبت اندیش با آن مبارزه کنیم.


8- سرگرمی های جدیدی پیدا کنید.

علاوه بر انجام عادت های خوب از یاد رفته گذشته، عادت های جدید، هم از نظر فیزیکی و هم از جنبه ذهنی، وادارتان خواهد کرد تا خودتان را کمتر ملامت کنید و از عرصه زندگی که به شما تنگ شده خارج شوید.


9- تغذیه سالم داشته باشید.

بعد از خوردن یک غذای سالم، بدن شما احساس بهتری خواهد داشت و در نتیجه شما به حس بهتری می‌رسید و برای فرار از ناامیدی باید به اندازه کافی احساس خوب داشته باشید. تغذیه سالم، بخشی از ترفندهای ذهنی است که ذهن را از حالت ناامیدی دور می‌کند.


10- به دیگران کمک کنید و ببخشید.

از دنیای نا امید کننده خودتان فاصله بگیرید و با کمک کردن به دیگران وارد دنیای آنها شوید. با این کار به آنها احساس بهتری می‌دهید و خودتان هم احساس خوشایندتری می‌کنید. دادن پیشنهاد پیاده روی به یک دوست خوب، کمک به یک خانم مسن برای حمل کیسه‌های خریدش، کمک به یکی از اعضای خانواده یا نزدیکان، همه این رفتارها برای شما اتفاق خوشایندی رقم می‌زند.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام