آیا اتومبیل های الکتریکی واقعا به محیط زیست کمک می کنند؟

واقعیت این است که خودروهای الکتریکی هیچ مقدار از میزان دی اکسید کربن را کاهش نمی‌دهند و چون مالیات کمتری دارند فقط برای مالیات دهندگان سودآور خواهند بود و هر چقدر هم که تعجب آور باشد، باید قبول کنیم که خودروهای الکتریکی نسبت به خودروهای بنزینی قدیمی آلودگی بیشتری را تولید می‌کنند. نظر رئیس مرکز هماهنگی کپنهاگ را در این باره مشاهده کنید.

77 بازدید
18/مرداد/1397
00:05:56
اشتراک گذاری
7

آیا اتومبیل های الکتریکی واقعا به محیط زیست کمک می کنند - آنی بین

اتومبیل های معمولی با بنزین کار می‌کنند. یک سوخت فسیلی که CO2 را مستقیما از اگزوز خودرو به داخل اتمسفر می‌فرستد. اما خودرو های الکتریکی با نیروی الکتریسیته کار می‌کنند و اصلا بنزین مصرف نمی‌کنند. وقتی بنزین نسوزد، گاز CO2 هم وجود نخواهد داشت، در واقع اتومبیل های الکتریکی همیشه در تبلیغات خود از اصطلاح بدون آلودگی یاد می‌کنند.

اما آیا این خودروها واقعا هیچ آلودگی برای محیط زیست ندارند؟

نظر بیورن لمبورگ، رئیس مرکز هماهنگی کپنهاگ را در این باره بخوانید:
در مرحله اول، انرژی ای که برای تولید یک خودرو در کارخانه نیاز است را بررسی می‌کنیم. بیش از یک سوم از مقدار دی اکسید کربن که از یک خودرو الکتریکی در محیط زیست انتشار می‌یابد مربوط به انرژی ای است که برای تولید همان خودرو و مخصوصا باتری آن در کارخانه تولید آن خودرو مورد استفاده قرار گرفته است، زیرا استخراج لیتیوم که ماده تشکیل دهنده باتری است، یک فعالیت آسیب رسان به محیط زیست تلقی می‌شود. هنگامی که یک ماشین الکتریکی تولید می‌گردد، به تنهایی عامل تولید 25000 پوند دی اکسید کربن است که این عدد برای تولید یک ماشین معمولی 1600 پوند می‌باشد.

بنابراین در طول عمر یک ماشین الکتریکی، تنها سه تا پنج تن کمتر CO2 تولید می‌شود.

اما این تمام مقدار CO2 ای که این ماشین ها تولید می‌کند نیست. زیرا این ماشین های الکتریکی با نیروی برق کار می‌کنند که این نیرو در ایالات متحده معمولا توسط سوخت های فسیلی دیگری مانند ذغال سنگ تولید می‌شود.

برای همین است که یکی از سرمایه گذاران حوزه صنعت سبز به نام وینود کاسلا جمله ای دارد که در آن می گوید: ماشین های الکتریکی همان ماشین های ذغال سنگی هستند.

محققان تخمین زده اند که اگر ایالات متحده در سال 2020 ، 10 درصد اتومبیل های بنزینی بیشتری نسبت به الان داشته باشد، هر سال 870 نفر از آلودگی بیش از حد هوا از بین می‌روند و این در حالی است که اگر ایالات متحده 10 درصد خودروهای الکتریکی بیشتری نسبت به اکنون داشته باشد ، سالانه 1617 نفر به سبب آلودگی بیش از حد هوا از بین خواهند رفت.

مبلغ 7500 دلار بودجه برای هر فردی که می‌خواهد خودروی الکتریکی خریداری کند، آن هم زمانی که می تواند فقط با 35 دلار به مقصود خود برای کاهش آلاینده ها برسد، یک معامله بسیار ضعیف است. حال اینکه این مبلغ شامل بیش از میلیاردها دلار بودجه و وام های دولتی و مالیاتی نیست، که به طور مستقیم برای سازندگان باتری و ماشین های الکتریکی در نظر گرفته می‌شود.
تحقیقات اخیر در مجموعه مقالات آکادمی ملی نشان می‌دهد که در حالی که آلودگی اتومبیل های بنزینی نزدیک به خانه و محل سکونت افراد قرار دارد، اما نیروی سوخت زغال سنگ در واقع آلودگی خیلی بیشتری را برای محیط زیست به همراه می‌آورد.

با مشاهده ویدیوی بالا اطلاعات تکمیلی‌تر و جذاب تری از صنعت خودورهای الکتریکی به دست می‌آورید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام