با جاذبه های گردشگری و دیدنی آلاسکا آشنا شوید

با این ویدیوی کوتاه، سفری مجازی به دنیای جاذبه های گردشگری آلاسکا، سرزمین یخچال های طبیعی، رشته کوه های دیدنی، قله های بلند و مناظر طبیعی داشته باشید. جالب است بدانید بزرگ‌ترین ایالت کشور ایالات متحده آمریکا، آلاسکا بوده و معنی آن (سرزمین اصلی) است. اگر از دیدن این ویدیو لذت بردید، لطفا روی شکلک قلب بزنید.

112 بازدید
01/مرداد/1397
00:00:40
اشتراک گذاری
3

همانطور که آلاسکا بزرگ است، زیبایی های فراوانی نیز دارد. پارک های ملی، بیابان های وسیع، حیات وحش خاص و ... بخشی از این زیبایی های وصف ناپذیراند. اگرچه موزه ها و دیگر جاذبه های توریستی آلاسکا در مراکز اصلی آن واقع شده است، اما نمی توان از لذت گشت و گذار در پارک های ملی دنالی و کنای فیوردز سخن نگفت.


جاذبه گردشگری آلاسکا (پارک ملی دنالی) - آنی بین

پارک ملی دنالی

پارک ملی دنالی یکی از بزرگترین مناطق ایالات متحده در بخش شمالی دامنه آلاسکا بوده و شامل بلندترین کوه آمریکای شمالی است. ارتفاع قله دنالی 6193 متر است و جالب است بدانید نام قدیم این قله، مک کینلی بوده. از بحث نام دنالی که بگذریم، وسعت 24.585 کیلومتر مربعی این پارک (تقریبا به اندازه استان کرمانشاه) و دامنه های کوهستانی و کوه های یخچالی از دیگر جاذبه های دیدنی این پارک هستند. یک جاده به این پارک راه دارد و تنها اتوبوس های مجاز این پارک، اجازه سفر به خارج از رودخانه سویج (Savage) را دارند. می توان از جاده پارک دنالی و شرایط آب و هوایی خاص آن لذت برد.
جاذبه گردشگری آلاسکا (فلات Tracy Arm) - آنی بین

فلات Tracy Arm

فلات Tracy Arm در جنوب جونو (پایتخت ایالت آلاسکا) واقع شده است و مقصدی محبوب برای کشتی های گردشگری کروز و تورهای تفریحی می باشد. جنگل ملی تونگاس با مساحتی نزدیک به 69000 کیلومتر مربع (تقریبا اندازه استان هرمزگان) یکی از مناظر دیدنی نهفته در این فلات بزرگ است. کوه های یخ و یخچالهای طبیعی، خرس های قهوه ای و نهنگ ها از دیگر موارد محبوب گردشگران فلات Tracy Arm است.جاذبه گردشگری آلاسکا (پارک ملی کنای فیوردز) - آنی بین

پارک ملی کنای فیوردز

پارک ملی کنای فیوردز یکی از بهترین مکان های گردشگری آلاسکا است و از خط ساحلی افجور در شبه جزیره کنای (جنوب انکوریج) نیز حفاظت می کند. این پارک ملی به یخچال های طبیعی وسیع (حدود 700 مایل مربع) و همچنین یک خط ساحلی غیر مسکونی زاویه دید دارد و میزبان خرس های قهوه ای بزرگی است که از ماهی های سالمون که سرشار از چربی هستند، تغذیه می‌کنند.جاذبه گردشگری آلاسکا (بزرگراه آلاسکا) - آنی بین

بزرگراه آلاسکا

بزرگراه آلاسکا که به بزرگراه آلکان نیز معروف است، از داوسون کریک در بریتیش کلمبیا (کانادا) شروع و تا نزدیک شهر فیربنکس امتداد دارد. این بزرگراه برای برخی اهداف نظامی در سال 1942 در طول جنگ جهانی دوم احداث شد. اما از زمان پایان جنگ، این مسیر مهمترین مسیر دسترسی به یوکان و جنوب آلاسکا بوده و همچنین مورد علاقه توریست ها و گردشگران نیز بوده است. جالب است بدانید به همین دلیل، مسافرخانه ها، پمپ های گاز و مغازه ها در فاصله های 40 تا 80 کیلومتری از یکدیگر در این بزرگراه قرار دارند.

جاذبه گردشگری آلاسکا (موزه دانشگاه آلاسکای شمالی) - آنی بین

موزه دانشگاه آلاسکای شمالی

موزه دانشگاه آلاسکای شمالی واقع در شهر فیربنکس، بیش از یک میلیون آثار تاریخی را نگهداری می کند. این مجموعه، شامل آثاری زیباست که بیشتر به هنر آلاسکا مربوط می شود و یافته های باستان شناسی از فرهنگ های ماقبل تاریخ، مجموعه پرنده و نمونه های دیرینه شناسی را در معرض دید عموم قرار می دهد. ساختمان جذاب و زیبای این موزه نیز قابل توجه است. موزه دانشگاه آلاسکای شمالی توسط Joan Soranno طراحی شده است و ساختار منحنی شکل جالبی دارد که باعث شده این موزه یکی از مکان های محبوب توریست های آلاسکا باشد.
نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام