افزایش دمای اقیانوس ها و گرم شدن زمین چه پیامدهایی دارد؟

فکر می کنید کاهش یک تا دو درجه ای آب های اقیانوس ها چه تاثیری در زندگی آبزیان دریایی، گیاهان و حیوانات، انسان ها، کشورهای مختلف و ... خواهد داشت؟ به نظر شما چه شهرهایی قربانی این پیامد جهانی خواهند بود؟ اگر محتوای این مقاله ویدیویی برای شما مفید بود، لطفا روی شکلک قلب بزنید.

155 بازدید
01/مرداد/1397
00:01:45
اشتراک گذاری
4

اثرات گرم شدن جهانی بر دمای اقیانوس - آنی بین

به گفته کارشناسان، گرمایش جهانی که به آن گرم شدن زمین نیز می گویند، پدیده ای است که باعث افزایش میانگین دمای سطح زمین و اقیانوس ها می شود. طی تحقیقات انجام شده، از صد سال گذشته تاکنون، دمای این کره خاکی، به صورت غیر طبیعی در حدود 0.74 درجه سلسیوس گرم تر شده است. اما پایان ماجرا به اینجا ختم نمی شود. سازمان ملل متحد، طی گزارشی هشدار داده است که دمای کره زمین تا 3 درجه افزایش خواهد یافت.
براساس یک مطالعه جدید در مجله Current Biology، دانشمندان به بررسی اثرات عظیم افزایش یک درجه ای آب در اقیانوس اطلس قطب جنوب پرداخته و متوجه دو برابر شدن رشد برخی از گونه ها و کاهش تنوع زیستی کلی برخی دیگر شده اند. به گفته رئیس برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، افزایش دمای کره زمین تا 3 درجه بدین معناست که به اندازه کافی به پیامدهای این فاجعه، اثرات آن بر اکوسیستم کره زمین و نجات جان میلیون ها انسان توجهی نشده است.
یکی از بزرگ ترین تهدیدهای این پیامد، ذوب شدن یخ های قطب شمال و جنوب، افزایش سطح آب اقیانوس ها، از بین رفتن میلیون ها انسان در سراسر جهان و ... است. به گفته کارشناسان، قاره آسیا یکی از آسیب پذیرترین نقاط جهان است. باید توجه داشت که افزایش سطح آب اقیانوس ها به یک باره رخ نخواهد داد اما دست کم زندگی چهار پنجم ساکنان قاره آسیا در معرض خطر است.

برخی دیگر از پیامدهای گرم شدن کره زمین را می توانید در ویدیوی بالا مشاهده کنید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام