نحوه استفاده صحیح از تلفن همراه

در این ویدیو به شما نشان می دهیم که اغلب افراد به دلیل استفاده نادرست از تلفن همراه، بیش از بیست کیلوگرم فشار اضافی به ستون فقرات خود وارد می کنند. برای مشاهده میزان فاصله مطمئن تلفن همراه از چشمانتان و نحوه تایپ کردن صحیح حتما این ویدیو را مشاهده کنید. اگر این مطلب برای شما مفید بود، لطفا آن را به دوستانتان نیز معرفی کنید.

174 بازدید
17/مرداد/1397
00:00:50
اشتراک گذاری
5

نحوه استفاده صحیح از تلفن همراه - آنی بین

فشار اضافی به ستون فقرات گردنی در استفاده نادرست از تلفن همراه

خم کردن سر به جلو برای استفاده از تلفن همراه فشاری معادل آویزان کردن وزنه 27 کیلوگرمی از گردن است. افراد به طور متوسط حدود 4 ساعت از شبانه روز را برای چک کردن گوشی به پایین نگاه می‌کنند و این یعنی معادل 1400 ساعت در سال روی ستون فقرات گردنی فشار است.
طی پژوهش انجام شده به رهبری کنت هانسراج، جراح ارشد ستون فقرات و ارتوپدی در مرکز توان ‌بخشی و جراحی نخاع نیویورک وقتی که سر به سمت جلو خم می‌شود، برای 15 درجه شیب به اندازه 12 کیلوگرم، برای 30 درجه به اندازه 18 کیلوگرم، برای 45 درجه به اندازه 22 کیلوگرم و برای 60 درجه به اندازه 27 کیلوگرم فشار به ستون فقرات گردنی وارد می‌شود که این فشار ممکن است منجر به سایش، پاره شدن و آسیب گردن و حتی جراحی شود.
هانسراج می‌داند که منطقی نیست انتظار داشته باشیم همه مردم از تلفن همراه استفاده نکنند تا ستون فقراتشان آسیب نبیند، ولی معتقد است که تلاش برای اصلاح نحوه در دست گرفتن گوشی، می‌تواند در درازمدت مفید باشد.

تلفن همراه آلوده به انواع باکتری ها

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، به نظر می‌رسد تلفن همراه خطرناک ترین وسیله انتقال و ابتلا به انواع بیماری ها می‌باشد چراکه موبایل مکان مناسبی برای رشد باکتری ها محسوب می‌شود. به دلیل قرار گرفتن تلفن همراه در نزدیکی گوش، بینی و دهان از یک طرف و وجود باکتری های گرما دوست روی تلفن از طرف دیگر، افراد خود را در معرض میکروب و باکتری هایی قرار می‌دهند که سلامتشان را به خطر می‌اندازد.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام