مدیریت مخارج شخصی با روش کوزه

اگر در مدیریت دخل و خرج زندگی دچار مشکل شده اید، این مطلب را از دست ندهید. در این ویدیو با یکی از کارآمدترین روش های مدیریت امور مالی در زندگی بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین خوشحال می شویم نظرتان را در مورد این مطلب، در پایین همین صفحه به اشتراک بگذارید.

146 بازدید
15/مرداد/1397
00:00:52
اشتراک گذاری
7

مدیریت مخارج شخصی با روش کوزه - آنی بین

روش کوزه یکی از متدهای کاربردی مدیریت مالی در زندگی شخصی است. در این روش، تمام بودجه ماهانه شما، بین 6 کوزه تقسیم می شود.

کوزه اول

این کوزه، شامل نیازهای اولیه می شود و 55 درصد بودجه اصلی شما را در بر دارد. پول این ظرف مخصوص تامین هزینه های روزمره مانند اجاره، پرداخت قبوض، غذا، حمل و نقل و ... می شود.

کوزه دوم

این کوزه، شامل هزینه های سرگرمی، تفریح و مهمانی می شود و تنها 10 درصد از کل بودجه اصلی شما را شامل می شود. رفتن به رستوران، سفر و ... در این بخش جای می گیرند.

کوزه سوم

این کوزه، شامل پس انداز بلند مدت می شود و 10 درصد از بودجه کلی را به خود اختصاص می دهد. از این بودجه باید برای سرمایه گذاری، ایجاد منابع غیر مستقیم مالی و ... استفاده کنید. حتی در نیاز مبرم نیز از سود آن مجازید استفاده کنید و نه اصل سرمایه!

کوزه چهارم

این کوزه، شامل هزینه تحصیلات می شود و 10 درصد از کل بودجه مربوط به آن است. در اصل، پول این کوزه، مربوط به رشد شخصی، بالا بردن سطح سواد، خرید کتاب، دوره های آموزشی، فایل های علمی و ... می باشد.

کوزه پنجم

این کوزه، شامل هزینه های نیاز شخصی و دم دستی می باشد و تنها 10 درصد از کل بودجه را به خود اختصاص داده است. این کوزه برای خرید های بلند مدت (بزرگ تر) می باشد نظیر، خرید یک تلویزیون، خرید خودرو و ... .

کوزه ششم

این کوزه، شامل هزینه های خیریه، نیکوکاری و هدایا بوده و تنها 5 درصد از کل بودجه مربوط به آن است. پول این کوزه، مربوط به خرید هدیه تولد، هدیه ازدواج، کمک به افراد محتاج، عضویت در انجمن های حمایت از بیماران و ... می باشد.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام