عادت های شگفت انگیز مبتکران را بشناسیم!

شروع سریع ولی پایان آرام خلاقیت را افزایش می دهد. می توانید با شک در عقایدتان انگیزه هایتان را افزایش دهید و ترس از شکست را در عمل بپذیرید. آدم های مبتکر مقلد نیستند، آدمهایی هستند که نه تنها نظرات جدید دارند بلکه برای دفاع از آنها عمل می کنند. مبتکر ها خلاقیت را هدایت می کنند و دنیا را تغییر می دهند.

92 بازدید
13/مرداد/1397
00:14:48
اشتراک گذاری
4

عادت های شگفت انگیز مبتکران را بشناسیم - آنی بین

جالب است بدانید کسانی که تا دقیقه آخر در انجام کاری صبر می‌کنند، آنقدر مشفول معطل کردن هستند که فرصت فکر جدیدی را ندارند. از طرفی کسانی که در انجام کارهایشان خیلی عجله دارند، آنقدر در عجله و اضطراب هستند که آنها نیز افکار و ایده های مبتکرانه ای ندارند. یک منطقه مناسب وجود دارد که به نظر می‌آید مبتکرها به آنجا تعلق دارند و آن منطقه فضایی بین دو وضعیت ذکر شده در بالاست. تعلل در مورد برخی کارها، یک گناه است، اما در زمان خلاقیت یک حسن محسوب می‌شود. خیلی از مبتکران بزرگ، سریع شروع می‌کردند ولی در تمام کردن کند بودند.

نکته مهم دیگر اینکه مزیت اول بودن یک افسانه است. به یک ارزیابی معمول با بیش از 50 گروه محصولات نگاه کنید. اولی هایی که بازار را ایجاد کرده بودند را با توسعه دهنده هایی که چیزی بهتر و متفاوت ایجاد کرده بودند مقایسه می‌کند و اولی ها نرخ شکستی نزدیک به 47 درصد در مقایسه با تنها 8 درصد برای توسعه دهنده ها داشته‌اند. به فیس بوک نگاه کنید که برای ایجاد یک شبکه اجتماعی بعد از مای اسپیس و فریندستر و گوگل سالها بعد از آلتا ویستا و یاهو صبر کرد. توسعه دادن روی ایده های دیگران خیلی از ایجاد چیزی جدید از بنیان ساده تر است. پس درسی که یاد گرفتم این است که برای مبتکر بودن لازم نیست که اول باشید، تنها باید متفاوت و بهتر باشید.

از دید سطحی، خیلی از مبتکرین به نظر مطمئن می‌رسند، اما در پشت صحنه همان ترس و شکی را که همه ما حس می‌کنیم دارند، فقط بشکلی متفاوت آن را اداره می‌کنند. دو نوع متفاوت از شک وجود دارد: شک به خود و شک به عقیده. شک به خود فلج کننده است. باعث توقف شما می‌شود. اما شک در عقیده انرژی زاست. به شما انگیزه بررسی، آزمایش و تصحیح می‌دهد.

دلایل خوبی وجود دارد که کاربرهای فایرفاکس و کروم کارایی خیلی بالاتری از کاربر های اینترنت اکسپلورر و سافاری دارند. هم چنین آنها در شغل هایشان 15 درصد بیشتر ماندگاری دارند. این یک مزیت فنی نیست. چهار گروه مرورگر به طور متوسط سرعت تایپ مشابهی دارند و از نظر فنی مشابه هم هستند. این موضوع به اینکه چطور مرورگر را دریافت کرده اید، بستگی دارد. چراکه وقتی اینترنت اکسپلورر یا سافاری استفاده می‌کنید، معمولا بصورت پیش فرض روی لپ تاپتان تصب است و شما انتخاب پیش فرضی که برایتان شده است را پذیرفته‌اید. اگر فایر فاکس یا کروم را نصب کرده‌اید، به پیش فرضها شک کرده‌اید.

مبتکر ها هم احساس ترس می‌کنند، اما چیزی که آنها را با بقیه ما متفاوت می‌کند این است که آنها از تلاش نکردن بیشتر می ترسند. می‌دانند که ممکن است در ایجاد و یا در شروع کار تجاری شکست بخورید. آنها می‌دانند که در طولانی مدت، بزرگترین افسوسشان عمل نکردن می‌باشد.
برای آشنا شدن با انسان های مبتکر ویدیوی بالا را به طور کامل مشاهده کنید.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام