فکر می کنید چشم کودکتان چه رنگی شود؟

در صورتیکه رنگ چشم والدین یک کودک آبی باشد، با چه درصدی رنگ چشم فرزندشان آبی خواهد شد؟ در صورتیکه سبز باشد چطور؟ یا اگر یکی سبز و دیگری آبی، احتمالات مختلفی که برای رنگ چشم کودکشان وجود دارد به چه صورت خواهد بود؟ برای دیدن همه احتمالات ممکن در شرایط ذکر شده، این ویدیو را مشاهده کنید. لطفا این ویدیو را به دوستانتان نیز معرفی کنید.

171 بازدید
16/مرداد/1397
00:00:55
اشتراک گذاری
5

فکر می کنید چشم کودکتان چه رنگی شود - آنی بین

رنگ چشم کودکتان به شما یا همسرتان می‌رود و چه موقع تغییر می‌کند؟

طبق نظر فردریک، چشم پزشک متخصص اطفال در مرکز بهداشت کودکان استنفورد، میزان ملانین در عدسی و قسمت رنگی چشم، تعیین کننده رنگ چشم شما می‌باشد. ملانین نیز یک نوع رنگدانه می‌باشد که رنگ چشم ها، پوست و مو را تعیین می کند.

DNA که نوزاد از والدینش دریافت می‌نماید، تعیین می‌کند که رنگ چشمش آبی، قهوه ای، سبز یا رنگ دیگری است. این احتمال وجود دارد او هنگام تولد چشمانی آبی رنگ داشته باشد. اما پس از تولد نور باعث تولید ملانین می‌شود و به همین دلیل رنگ چشم ممکن است تیره شود یا در طول زمان تغییر کند.

نکته مهم این است که درک کنیم که این رنگدانه نیست که باعث تغییر و تعیین رنگ چشم می‌شود. دکتر فردریک می‌گوید هیچ رنگدانه آبی، خاکستری، سبز و یا قرمز در چشم نیست و تنها رنگدانه ای که در چشم وجود دارد قهوه ای می‌باشد و این مقدار آن رنگدانه است که مشخص می‌کند که چشمان کودک چه رنگی باشد. در کل، هر چه پوستتان تیره تر است بیشتر احتمال دارد چشمان تیره تری داشته باشید.
از نقش وراثت در تعیین رنگ چشم نیز نباید غافل شد. اگر نوزادی دارای ژن رنگ چشم قهوه ای و آبی باشد، رنگ چشمانش قهوه ای خواهد شد، زیرا رنگ قهوه ای بر آبی غالب است. در عین حال در موارد رنگ چشم عسلی یا افرادی که چشمانشان دو رنگ متفاوت دارند، متوجه می‌شویم که رنگ چشم کاملاً از قوانین ژنتیک پیروی نمی‌کند.

در زمان تولد، احتمالا رنگ چشم نوزادان در مردم دارای رنگ پوست روشن تر، آبی خاکستری و در مردم دارای رنگ پوست تیره تر قهوه ای مشکی می‌باشد.

معمولاً با گذشت چند ماهی از تولد نوزاد و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، رنگ چشمش تیره تر خواهد شد. گاهی تغییر رنگ چشم ها در دوازده ماهگی صورت می‌گیرد ولی در اغلب موارد تا شش ماهگی رنگ چشمان مشخص می شود. در برخی موارد رنگ چشم کودکان به همان حالت زمان تولد باقی می‌ماند.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام