بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

بیت کوین یک شبکه و ارز پرداخت جدید است. تراکنش های این شبکه به صورت همتا به همتا و بدون نیاز به واسطه های انسانی یا سازمانی صورت می گیرد. یعنی برای انجام تراکنش ها نیاز به نهاد های متمرکز مانند بانک یا موسسات دیگر نیست. در این ویدیو سعی شده است تعریفی ساده از بیت کوین ارائه گردد تا همه کاربران با آن بیشتر آشنا شوند.

97 بازدید
16/مرداد/1397
00:07:56
اشتراک گذاری
5

بیت کوین چیست و چگونه کار می کند - آنی بین

انتقال وجوه به شیوه سنتی از یک حساب به دیگری نیاز به برخی از سازمان های واسطه دارد. ولی در مورد بیت کوین قضیه کاملا متفاوت است و هیچ واسطه ای وجود ندارد. در پروتکل بیت کوین، اعتماد از سازمان ها و انسان ها به کامپیوتر ها منتقل شده است. انسان و سازمان های واسطه می‌توانند مرتکب اشتباه شوند، اما کامپیوتر ها فاقد اشتباهات انسانی هستند.

به طور کلی تمام تراکنش های دیجیتالی، برای انجام باید تایید شوند. وقتی شما ارسال پول را از طریق بانک انجام می‌دهید، سیستم ابتدا موجودی حساب بانکی شما را بررسی می‌کند و در صورت مقارن بودن آن با مبلغ تراکنش در مرحله بعدی، از موجودی حساب شما کم و به موجودی حساب دیگر اضافه می‌شود.

اما بیت کوین غیرمتمرکز فعالیت می‌کند و واسطه هایی مانند بانک در این شبکه وجود ندارند. پس کامپیوترهای سراسر این شبکه وظیفه تایید تراکنش ها را بر عهده دارند. بیت کوین های شما در کیف پولیتان ذخیره می‌شود. کیف پول مانند حساب بانکی است اما تحت نظر هیچ واسطه ای نیست و متعلق به خودتان می‌باشد.

فرض کنید با استفاده از بیت کوین قصد دارید انتقال پول را انجام دهید. شما آدرس کیف پول فرد مقابل را دریافت می‌کنید و تراکنش را انجام می‌دهید. مقدار بیت کوین موردنظرتان از آن تراکنش وارد شبکه می‌شود اما اینجا دیگر بانک نقشی ندارد و محاسبات تراکنش توسط سیستم های کامپیوتری انجام می‌شود.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت نظرتان، ابتدا وارد سایت شوید
ورود
ثبت نام